Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „COVID-19 viruso akivaizdoje norima priimti daug klausimų keliantį įstatymą“

2020 m. gruodžio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

       Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Eugenijus Sabutis ragina neskubėti priimti visiškai naujos redakcijos Želdynų įstatymo pataisas, sukuriančias didžiulę finansinę ir administracinę naštą savivaldybėms užtikrinti jų teritorijoje esančių želdynų ir želdinių priežiūrą, tvarkymą ir inventorizavimą. Naujos nuostatos turėtų įsigalioti nuo kitų metų.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.       

 

       Seimui svarstant naują įstatymo projektą, E. Sabutis pabrėžia, kad supranta visuomenės lūkesčius, tačiau tam, kad įstatymas būtų sklandžiai vykdomas, būtina numatyti tinkamą valstybės biudžeto lėšų poreikį ir aiškius finansavimo mechanizmus, nes šiuo metu savivaldybės nebus pajėgios įgyvendinti projekto reikalavimų.

       „Visų pirma turi būti rastas kompromisas, o finansavimas šio projekto įgyvendinimui turėtų būti ne deklaratyvus, o realus. Susidaro įspūdis, kad naujas Želdynų įstatymas yra stumiamas „buldozeriu“. Matau, kad einama lengviausiu keliu – visa atsakomybė permetama savivaldybėms, į kurių nuomonę visiškai neįsiklausoma“, – sako Seimo narys.

       Susidarius tokiai situacijai, E. Sabutis registravo Želdynų įstatymo pataisas, kurios leistų gyventojams ir vietos savivaldai tinkamai pasiruošti siūlomiems pokyčiams. Seimo narys siūlo, kad įstatymo įsigaliojimas turėtų būti numatytas ne anksčiau kaip 2022 m. sausio 1 d.

       „Lietuvoje siaučiant COVID-19 virusui, savivaldybių administracijoms tenka beprecedenčiai iššūkiai, kuo greičiau ir sklandžiau suvaldyti pandemiją. Tokiu svarbiu momentu visai valstybei visiškai naujas reglamentavimas neturėtų įsigalioti, o jo įgyvendinimas ir taikymas turėtų būti atidėtas iki 2022 metų“, – pastebėjo E. Sabutis.

       Želdyno įstatymo projekto jį lydinčių teisės aktų priėmimas numatytas dar šioje Seimo sesijoje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Eugenijus Sabutis

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 633

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-12-16 10:09
   Monika Kutkaitytė