Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Andriaus Vyšniausko pranešimas: „Trečiadienį Kaimo reikalų komitetas aptars daug dėmesio sulaukusius Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimus dėl MB „Sviestas sviestuotas“

2021 m. sausio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Paskutinėmis 2020 m. dienomis kilus didelei visuomenės nuostabai dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) sprendimo uždrausti MB „Sviestas sviestuotas“ naudoti jų gaminamiems riešutų kremams prekės ženklą „Sviestas sviestuotas“ Seimo narys Andrius Vyšniauskas inicijavo šio klausimo svarstymą Seimo Kaimo reikalų komitete. Klausimas bus svarstomas sausio 6 d. nuotoliniame komiteto posėdyje.  

„Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimas dėl MB „Sviestas sviestuotas“ prekės ženklo nustebino ir parodė visiškai nejautrų ir biurokratišką valstybinės institucijos požiūrį į jauno verslo veiklą. Blogiausia, kad tokie sprendimai yra daromi prisidengiant Europos Sąjungos direktyvomis. Direktyva, kuria VMVT remiasi argumentuodama savo sprendimą, aiškiai sako, kad produkto sviestu negali vadinti, jeigu tai nėra sviestas. Su šia klausimo dalimi viskas yra aišku ir minima įmonė, mano nuomone, viską dėl to padarė teisingai – savo produkciją vadina riešutų kremu“, – susidariusią situaciją komentavo Seimo narys.

„Pilkoji zona yra susijusi su prekės ženklu/logotipu. Mano nuomone, VMVT, neteisingai interpretuodama direktyvą, tai, kas taikoma produkto pavadinimui, pritaiko ir prekės ženklui. Kita vertus, tarnyba kartu pasako, kad įmonės pavadinimą „Sviestas sviestuotas“ galima naudoti ir netgi jį rašyti ant produkto pakuotės. Tokiu būdu pati VMVT įneša daug sumaišties dėl galimų tolimesnių precedentų, nes yra gausybė įmonių ir prekės ženklų, kurie turi panašias pavadinimų konstrukcijas. Daug tokių prekės ženklų yra tradiciniai ir jau daugelį dešimtmečių naudojami produktai, pavyzdžiui, saldainiai „Paukščių pienas“. Todėl šį precedentą reikia detaliai išanalizuoti ir keisti nacionalinius teisės aktus, kad situacija nepasikartotų. Tikėtina, kad ir šiai įmonei dar bus spėta pagelbėti. Jaunam, smulkiam verslui reikia padėti, o ne smaugti biurokratinėmis procedūromis. Valstybines institucijos turi būti jautrios, ypač dabar, kai šalyje situacija tikrai nėra lengva“, – teigia svarstymo iniciatorius A. Vyšniauskas.

Į Kaimo reikalų komitetą, kurio kompetencija apima ir maisto politikos klausimus, pasisakyti yra pakviesti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, MB „Sviestas sviestuotas“ ir Žemės ūkio ministerijos atstovai. Posėdis yra atviras.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Andrius Vyšniauskas

Mob. 8 674 79 758

 

 

 

 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-01-05 10:28
   Monika Kutkaitytė