Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Valdo Rakučio pranešimas: „Tarpparlamentinių ryšių su Beniliukso šalimis grupė nuotolinio susitikimo metu kartu su ambasadoriais aptarė veiklos planus ir tolimesnio bendradarbiavimo galimybes“

2021 m. sausio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Sausio 8 d. įvyko pirmasis Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Beniliukso šalimis grupės nuotolinis posėdis, kurį iniciavo grupės pirmininkas Valdas Rakutis.

Susitikime dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasadorė Belgijos Karalystėje ir Liuksemburgo Didžiajai Hercogystei Rita Kazragienė, Lietuvos Respublikos ambasadorius Nyderlandų Karalystėje Vidmantas Purlys, lietuvių bendruomenių Belgijoje, Nyderlanduose ir Liuksemburge pirmininkai, kiti Užsienio reikalų ministerijos atstovai bei Tarpparlamentinės grupės nariai.

Susitikimo metu ambasadoriai pristatė esamą politinę, dvišalių santykių, ekonominę, COVID-19 situaciją, krašto apsaugos, kibernetinio saugumo grėsmes šalyse, pasidalino lūkesčiais ir tarpusavio bendradarbiavimo galimybėmis. Lietuvių bendruomenių pirmininkai informavo apie mūsų tautiečių  gyvenančių ir studijuojančių skaičius, jų veiklas bei siekius įgyvendinti lietuvių bendruomenės tikslus Beniliukso šalyse.

„Nyderlandai su Lietuva turi stiprius dvišalius santykius. Mūsų šalyje yra dislokavę Nyderlandų karių, kurie jau ne vienus metus tęsia misiją NATO pajėgų batalione Rukloje. Tai yra antra pagal dydį karių misija Lietuvoje. Būtina prisiminti ir tai, kad šiais metais minėsime 100-mečio diplomatinių santykių metus. Taigi, labai tikiuosi, kad parlamentiniai ryšiai tarp Lietuvos ir Nyderlandų bus toliau gilinami ir plėtojami“, – teigė Lietuvos Respublikos ambasadorius Nyderlandų Karalystėje V. Purlys.

Pirmojo grupės susitikimo metu nutarta dalintis informaciniu lauku, kuriame būtų pateikta informacija tiek iš Beniliukso šalių, tiek iš Lietuvos. Taip pat kurti istorinį, kultūrinį bendradarbiavimą, diplomatinių santykių užmezgimą, parlamentinės diplomatijos įgyvendinimą ir plėtimą Hagoje ir Briuselyje, taip pat inicijuoti tiesioginių tarpparlamentinių pozicijų derinimo galimybes Parlamentinėse Asamblėjose. Ir, žinoma, kai tik atsiras galimybė nuvykti į šalis, pirmiausiai susipažinti su valstybių parlamentais ir lietuvių bendruomenėmis Beniliukse.

„Su šiomis šalimis esame stipriai susiję per Europos Sąjungos ir NATO centrines institucijas. Turime ir jaučiame didžiųjų valstybių svorius, todėl susitikimo metu aptarti planai ir konkreti veikla turėtų atverti naujas prasmingas perspektyvas tarp Lietuvos ir Beniliukso šalių“, – sakė grupės pirmininkas V. Rakutis.

Tarpparlamentinių ryšių su Beniliukso šalimis laikinojoje grupėje dirba 11 Seimo narių iš įvairių frakcijų, dauguma parlamentarų jau turi nemažos patirties ir įdirbio Beniliukso regione, todėl galima tikėtis kuo geriausių rezultatų įgyvendinat numatytas grupės veiklas.

 

Daugiau informacijos:      

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Tarpparlamentinės grupės su Beniliukso šalimis pirmininkas

Valdas Rakutis

Tel. (8 5) 239 6613, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-01-11 11:15
   Monika Kutkaitytė