Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Andriaus Kupčinsko pranešimas: „Už atšauktas keliones turistai atgaus pinigus per 14 dienų“

2021 m. sausio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Paskutiniojo Seimo rudens sesijos posėdžio metu Seimas pritarė Ekonomikos komiteto narių Andriaus Kupčinsko ir Andriaus Bagdono teiktoms Civilinio kodekso 6.751 straipsnio pakeitimo įstatymo pataisoms, kurios numato pinigų grąžinimą už atšauktas keliones per 14 dienų.

 „Džiaugiuosi, kad rastas kompromisas, kuris turizmo sektoriui leis įveikti pandemiją ir tuo pačiu apsaugos vartotojus. Bus ne tik iki galo atsiskaityta su keliautojais, bet išsaugotos darbo vietos kelionių agentūrose. Turizmo situacija dėl pandemijos yra viena sudėtingiausių, todėl, tikimės, naujoji Vyriausybė ieškos ir kitų pagalbos priemonių, kad sektorius nenugarmėtų ir atsigautų. Kartu Valstybė turėtų skubiau atsiskaityti už susigrąžintus savo piliečius iš svetur, paskelbus karantiną, nes dar likę  nesugrąžintų repatriacijų už beveik 1mln. eurų. Raginčiau Vyriausybę į tai atkreipti dėmesį“, – teigia pataisos bendraautoris Seimo narys A. Kupčinskas.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Iki pandemijos pinigai už atšauktas keliones turistams turėdavo būti grąžinami per 14 dienų, tačiau Seimas gegužės mėnesį priėmė Civilinio kodekso pataisą, pagal kurią terminas pratęstas iki 90 dienų. Nustatytas 90 dienų laikotarpis prieštaravo Europos Sąjungos (ES) direktyvai, o nepakeitus šios nuostatos grėstų baudos iš ES.

„Labai džiaugiuosi, kad pavyko pasiekti kompromisą tarp vartotojų ir turizmo sektoriaus atstovų. Nauja pataisa ne tik užtikrina, kad žmonės atgaus pinigus už neįvykusias keliones, bet ir duoda laiko turizmo verslo atstovams pretenduoti į lengvatines paskolas ar subsidijas. Tikiu, kad toks pokytis padės turizmo sektoriui lengviau atsigauti po pandemijos ir neprarasti keliautojų pasitikėjimo“, – teigė vienas iš pataisų iniciatorių, Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas A. Bagdonas.

Naujasis įstatymas įsigalios nuo vasario 15 d.

 

Daugiau informacijos:

Andrius Kupčinskas

Seimo Ekonomikos komiteto narys

Tel. (8 5) 239 6624

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-01-14 14:58
   Monika Kutkaitytė