Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Mindaugo Skritulsko pranešimas: parlamentaras siūlo didinti valstybės institucijų pagalbą vartotojams renkantis elektros energijos tiekėją

2021 m. sausio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Mindaugas Skritulskas kreipėsi į energetikos ministrą Dainių Kreivį siūlydamas didinti nešališką valstybės instituciją pagalbą vartotojams vykstant mažmeninių elektros kainų reguliavimo liberalizavimui ir vartotojams renkantis nepriklausomą elektros tiekėją.

Elektros energijos tiekėjo pasirinkimo pirmasis etapas atskleidė ne vieną šio proceso trūkumą, kurie iš esmės pastato vartotojus į sudėtingesnę padėtį. „Praktika parodė, kad vartotojai, kurie turėjo pasirinkti elektros tiekėją pirmajame etape, užuot galėję ramiai ir objektyviai vertinti apibendrintus tiekėjų pasiūlymus, kasdien sulaukdavo po keleto atakų su pasiūlymais kone iš visų dabar veikiančių septynių elektros tiekėjų – telefono skambučiais, žinutėmis, elektroniniu paštu, per socialinius tinklus ir visais kitais įmanomais būdais. Tai buvo veikiau ne tiekėjų pasirinkimas, bet nuožmi vartotojų medžioklė, taikant netgi abejotino teisėtumo (ypač dėl Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų) priemones“,  – teigia Seimo narys M. Skritulskas.

Vartotojai taip pat buvo viliojami įvairiomis rinkodaros priemonėmis (pavyzdžiui, momentinėmis nuolaidomis, dovanomis ir kt.), tiekėjai savo pasiūlymuose pirmiausia pateikdavo informaciją, paveikią greitesniam sutarties sudarymui, bet ne visada tinkamai ir išsamiai informuodavo apie konkrečius principus, iš ko susidaro elektros kaina ir kokiu principu veikia elektros birža. Taip pat pasitaikė atvejų, kada į standartines sutarties sąlygas buvo įtraukiamos papildomos, galimai vartotoją klaidinančios sąlygos dėl suteikiamos nuolaidos, kada sutarties nutraukimo atveju vartotojas privalo grąžinti jam sutarties sudarymo metu suteiktą nuolaidą.

Seimo nario teikiami pasiūlymai dėl šio proceso padėtų vartotojams objektyviai pasirinkti elektros tiekėją kituose etapuose. Vartotojams būtina gauti aiškų ir realų elektros kainos pasiūlymą vienoje vietoje, taip pat tiekėjų pasiūlymai turėtų būti labiau unifikuoti ir aiškiai palyginami, todėl siūloma atnaujinti ir patobulinti rinkos tiekėjo pasirinkimo platformą, kurioje visus pasiūlymus būtų galima palyginti vienoje vietoje, siekiant išvengti to, kad patys vartotojai savo iniciatyva atlikinėtų įvairius sudėtingus skaičiavimus. Taip pat siūloma peržiūrėti ir papildyti buitinių vartotojų su tiekėjais sudaromų elektros energijos pirkimo–pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutarčių standartinių sąlygų aprašą, o esant būtinybei, inicijuoti jau esamų elektros energijos tiekėjų sutarčių sąlygų peržiūrą ir jų atitiktį galiojantiems teisės aktams.

M. Skritulsko nuomone, atsakinga valstybės institucija turi imtis aktyvesnio vaidmens kontroliuojant elektros energijos tiekėjo pasirinkimo procesą (sutarčių sudarymą, vykdymą), teikiant objektyvią informaciją apie sutarties sąlygas, kad būtų labiau apsaugoti, šiuo atveju, silpnosios sutarties šalies – vartotojų – interesai.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Mindaugas Skritulskas,

Mob. 8 683 23 341, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-01-20 15:02
   Monika Kutkaitytė