Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Zigmanto Balčyčio pranešimas: „Vertėtų pagalvoti apie STRATA veiklos integravimą į Seimo veiklą“

2021 m. sausio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Sausio 22 d. Seimo Ateities komitete buvo svarstomi klausimai, susiję su strateginio valdymo sistema Lietuvoje ir Europos Komisijos (EK) įvardintais strateginiais iššūkiais. Komiteto narys parlamentaras Zigmantas Balčytis mano, kad europiniai strateginiai klausimai turėtų atsispindėti ir šalies strateginiuose dokumentuose, pagalbą parlamentui strateginiais valstybės ateities klausimais galėtų teikti Vyriausybės strateginės analizės centras STRATA.

Komitete buvo pristatyta EK komunikato Europos Parlamentui ir Tarybai 2020 m. strateginio prognozavimo ataskaita „Strateginis prognozavimas – kelias į didesnį Europos atsparumą“.

„Šia ataskaita Europos Komisija įvardijo iššūkius, su kuriais susidūrėme pandemijos metu, ir pateikė keturis aspektus, kuriais remiantis Europos Sąjunga didins savo atsparumą, tai: socialinis ir ekonominis pažeidžiamumas, geopolitinis atsparumas, žmonių perkvalifikavimas siekiant žaliojo kurso energetikos ir transporto srityse, skaitmeninis atsparumas. Manau, socialinio ir ekonominio atsparumo didinimo kontekste būtina kalbėti ir apie žmonių psichologinę bei emocinę būseną, tarpusavio bendravimą. Turime siekti, kad į tai būtų atkreiptas dėmesys Europos Komisijos lygiu, kad šis klausimas nebūtų užmirštas“, –  sako Seimo narys Z. Balčytis.

Parlamentaras sako esąs įsitikinęs, kad europinio lygio strateginiai dokumentai, jų esmė turėtų būti įtraukiama ir į Lietuvos strateginio planavimo sistemą. Z. Balčytis siūlo svarstyti galimybę STRATA integruoti į Seimo veiklą.

„Bendri Europos tikslai turėtų atsispindėti šalies strateginio valdymo sistemoje, juk koordinuoti veiksmai gali turėti teigiamos įtakos racionaliam biudžeto planavimui ir lėšų panaudojimui, siekiant naudos visuomenei. Siūlau į Seimo veiklą įtraukti ir Lietuvos strateginės analizės centrą STRATA, jis galėtų tapti Seimo Ateities komiteto pagalbininku, nes komiteto svarstomų klausimų apimtis yra labai plati. Be to, strateguojant valstybės ateities klausimais būtų išvengta ir funkcijų dubliavimosi“, – mano Z. Balčytis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario patarėja Evelina Butkutė-Lazdauskienė

Mob. 8 650 48 830

   Naujausi pakeitimai - 2021-01-22 12:27
   Monika Kutkaitytė