Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „2022-uosius siūlau paskelbti Gyvūnų gerovės metais“

2021 m. sausio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas siūlo Seimo nutarimu 2022-uosius paskelbti Gyvūnų gerovės metais.

Pasak L. Jonausko, taip siekiama šviesti visuomenę apie gyvūnų gerovės svarbą.

„Pastaraisiais metais buvo atskleisti ir paviešinti didelio masto žiauraus elgesio su gyvūnais atvejai, išaiškintos nelegalios veisyklos, gyvūnų teisių pažeidimai namų ūkiuose ir privačiuose zoologijos soduose. Brandžioje visuomenėje žiaurus elgesys su gyvūnais yra netoleruojamas. Tokie atvejai daro gėdą mūsų valstybei. Manau, kad visuomenės švietimas yra svarbi dedamoji, kuri gali padėti spręsti daugelį, su gyvūnų gerove susijusių problemų. Jei visuomenėje toks elgesys nebus toleruojamos, žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų ims mažėti. Gyvūnų gerovės metų paskelbimas galėtų būti pirmas žingsnis šviečiant visuomenę apie gyvūnų gerovės svarbą. Būtent visuomenė ir turi kurti gyvūnų gerovei palankią aplinką“, – sakė L. Jonauskas.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys teigia, kad gyvūnų gerovės klausimai visuomenėje dažnai nepelnytai yra nustumiami į paraštes.

„Nemanau, kad gyvūnų gerovė yra mažiau svarbi, nei aplinkos apsaugos ar kiti klausimai. Dažnai žiauraus elgesio su gyvūnais problemų sprendimas yra nustumiamas kaip nereikšmingas ir prie jo grįžtama tik įvykus rezonansiniams atvejams. Moksliniai tyrimai rodo, kad tarp asmenų, nuteistų už smurtinius nusikaltimus, daug yra tokių, kurie vaikystėje žiauriai elgėsi su gyvūnais, juos kankino. Gyvūnų kankinimas vaikystėje mokslininkams leidžia nuspėti, kad asmens agresija ateityje atsigręš ir prieš žmones. Todėl gyvūnų gerovė yra glaudžiai susijusi ir su visuomenės gerove bei jos saugumu“, – teigė L. Jonauskas.

Jei Seimas pritartų siūlomam nutarimui, 2022-ieji būtų skelbiami Gyvūnų gerovės metais. Seimas savo nutarimais 2021-us metus yra paskelbęs Lietuvos totorių istorijos ir kultūros, Archyvų, Marijos Gimbutienės, Vytauto Mačernio, Juozo Zikaro, Lietuvai pagražinti draugijos ir Vincento Sladkevičiaus metais.

 

Seimo narys Linas Jonauskas

Mob. 8 636 60 009 

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-01-28 09:52
   Eglė Saulė Trembo