Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Ievos Pakarklytės pranešimas: „Žiniasklaidoje turi atsispindėti visuomenėje vykstantys pokyčiai“

2021 m. vasario 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Laisvės frakcija susitiko su Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) komanda. Susitikimo metu buvo aptarta visuomeninio transliuotojo pastangos bei didžiausi iššūkiai, siekiant užtikrinti įvairovės ir lyčių lygybės principus kuriamame ir transliuojamame turinyje.

Laisvės frakcijos seniūnės Ievos Pakarklytės inicijuotame susitikime diskutuota apie lygiavertį moterų ir vyrų atstovavimą radijo ir televizijos laidose, naujų ekspertų įtraukimą, komentuojant visuomenėje vykstančius procesus ir įvykius, bei žiniasklaidoje keliamų temų įvairovės užtikrinimą. Susitikime taip pat aptarta lyčių lygybės skatinimo programa „50:50“, prie kurios LRT prisijungė 2019 m.

„Nacionalinis transliuotojas atlieka ypatingą vaidmenį visoje Lietuvoje, todėl jam keliame tikslą atspindėti besikeičiančią visuomenę ir atlikti edukacinę funkciją, taip nustatant aukščiausius žiniasklaidos kokybės standartus. Dėl šios priežasties inicijavome susitikimą su visuomeninio transliuotojo atstovais – siekiame geriau suprasti, kiek ir kokių pastangų dedama, kad eteryje būtų laikomasi įvairovės principų. Mūsų visuomenė greitai keičiasi, todėl neturėtų būti skirtumo tarp to, kokią ją matome gatvėje ir televizijoje“, – sako I. Pakarklytė.

Seimo narės asmeninio archyvo nuotr.

 

Susitikime dalyvavusi Lietuvos žurnalistikos centro (LŽC) ekspertė Džina Donauskaitė pristatė tyrimo rezultatus, kuriuose atsispindi, kaip lyčių lygybė užtikrinama ekspertų komentaruose žiniasklaidoje. 2020 m. rugpjūčio–spalio mėnesiais atliktas tyrimas parodė, kad moterų eksperčių pasisakymai sudarė tik trečdalį visų ekspertų pasisakymų. O tokiose srityse kaip užsienio ir vidaus politika, ekonomika moterų eksperčių komentarai sudarė vos 24 proc. nuo visų komentarų. Tačiau ekspertė pastebėjo ir teigiamų pokyčių – vis daugiau moterų dalyvauja LŽC organizuojamose mokymuose ekspertams.

„Iš turimų duomenų matome, kad situacija gerėja. Organizuojame mokymus ir ekspertams, ir žurnalistams. Siekiame, kad įvairių sričių ekspertai įgautų ir viešo kalbėjimo bei bendravimo eteryje įgūdžių“, – situaciją komentavo D. Donauskaitė.

Komentuodama tyrimų rezultatus ekspertė atkreipė dėmesį į tai, kad retesni moterų eksperčių pasirodymai žiniasklaidoje siejami su tuo, kad kai kuriose srityse, pavyzdžiui, užsienio politika, nacionalinis saugumas ar sportas, dominuoja vyrai. Taip pat, anot ekspertės, vyrai labiau pasitiki savimi ir dažniau sutinka komentuoti aktualijas, juos neretai rekomenduoja ir kolegės.

„Lyčių lygybės skatinimas ir įvairių visuomenės grupių atstovavimas yra svarbūs Laisvės partijos tikslai, akcentuoti dar rinkiminės kampanijos metu. Tačiau siekiant realaus progreso šiose srityse reikalingas kuo platesnis įvairių visuomenės grupių įsitraukimas. Žiniasklaida, o ypač visuomeninis transliuotojas, turi atspindėti įvairias nuomones ir pozicijas, būti žingsniu priekyje ir parodyti kuo platesnį požiūrių spektrą. Taip pat būtina išvengti seksistinių komentarų, lyties ir profesijų stereotipizavimo. Tikime, kad Lietuvos radijas ir televizija čia gali imtis didesnės lyderystės ir padėti siekti esminių pokyčių“, – apibendrindama diskusiją kalbėjo I. Pakarklytė.

 

Daugiau informacijos:

Ieva Pakarklytė

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Laisvės frakcijos seniūnė

Tel.: (8 5) 239 6682, mob. 8 612 01 173

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-02-03 10:45
   Monika Kutkaitytė