Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narių pranešimas: Seimo nariai Lukas Savickas, Saulius Skvernelis, Algirdas Stončaitis, Tomas Tomilinas ir Jonas Jarutis kreipiasi į Vyriausybę ir ragina grąžinti nuomos mokesčio kompensaciją smulkiųjų verslų atstovams

2021 m. vasario 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Atsižvelgdami į užsitęsusį karantiną ir ypač griežtų ribojimų taikymą paslaugų, pramogų ir maitinimo sektoriams Seimo nariai Lukas Savickas, Saulius Skvernelis, Algirdas Stončaitis, Tomas Tomilinas ir Jonas Jarutis kreipėsi į Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę, finansų ministrę Gintarę Skaistę ir ekonomikos bei inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę ragindami grąžinti 2020 m. taikytą nuomos mokesčio kompensaciją smulkiųjų verslų atstovams ir taip dalį verslininkų išgelbėti nuo skolų kaupimosi ir net gresiančių bankrotų.

Reaguodami į verslo atstovų pasisakymus, kad pirmosios COVID-19 viruso bangos metu taikytos kompensacinės priemonės leido jiems patirti mažiau nuostolių ir lengviau išgyventi pandemiją, raginame Vyriausybę atsižvelgti į kylančius lūkesčius ir kuo skubiau imti spręsti kylančias problemas.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Esminė priemonė, kurios pasigendama – subsidijos už nuomą, leidžiančios palengvinti  nuosavybės teise patalpų neturinčių verslų skolų naštą. Verslų atstovai atvirai sako, kad būtent besikaupiančios nuomos mokesčio skolos į bankrotą įstums dalį priverstinai uždarytų įmonių.

„Visgi būnant Vyriausybėje privalu išgirsti, ką sako žmonės, kurių problemas bandote išspręsti. Verslininkai nuolat kartoja, kad nuomos kompensavimo mechanizmas padėjo išsaugoti jų verslus – išgirskite juos ir imkimės realių veiksmų“,  – vis gilėjančią prarają, kurioje dėl Vyriausybės veiksmų atsiduria smulkieji verslininkai, akcentuoja S. Skvernelis.

Girdime Specialiųjų tyrimų tarnybos išsakytas pastabas dėl anksčiau taikyto mechanizmo, tačiau tai nėra priežastis apskritai atsisakyti šios paramos priemonės, kreipdamiesi į Vyriausybę rašo parlamentarai.

Vyriausybės nariai neturėtų dangstytis procedūriniais iššūkiais, ignoruodami realybę ir taip sukurdami išlikimo dilemą verslams.

„Kasdien kalbuosi su verslininkais, bandančiais išsaugoti savo verslus ir savo darbuotojų darbo vietas. Valdančiųjų užsispyrimas netaikyti priemonės šiandien yra tiesiog nepateisinamas. Atsižvelkite į tarnybų pastabas, koreguokite priemonę, pervadinkite ją kaip tik norite – svarbu, kad smulkieji verslininkai nebūtų palikti vieni su šimtatūkstantinėmis skolomis, iš kurių išlipti tampa nebeįmanoma“,  – sako parlamentaras L. Savickas.

Raginame Vyriausybę kuo skubiau priimti pakoreguotą nuomos kompensacijos mechanizmą ir išsaugoti tiek verslus, tiek juose dirbančių žmonių darbo vietas ir pajamas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Lukas Savickas

Mob. 8 698 42 655

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-02-09 14:35
   Monika Kutkaitytė