Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: parlamentaras teikia siūlymus labiau skaidrinti sprendimų priėmimą savivaldoje

2021 m. vasario 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Eugenijus Sabutis pateikė registruoti Vietos savivaldos įstatymo pataisas, kuriomis siekiama įstatymiškai nustatyti skaidresnę savivaldybės tarybos veiklos ir priimamų sprendimų tvarką.

„Šiuo metu galiojančiame įstatyme yra numatyta tvarka, pagal kurią savivaldybės tarybos posėdyje dalyvaujantys tarybos nariai turi galimybę nusišalinti nuo svarstomo klausimo, jeigu šis sukelia interesų konfliktą. Tačiau tokia galimybė nėra numatyta, jeigu klausimas yra svarstomas savivaldybės tarybos komitetuose ir komisijose. Iki šiol veikianti tvarka yra netoleruotina, nes sukuria žalingą precedentą, kuriuo gali naudotis tie savivaldybės tarybos nariai, kurie, svarstant interesus sukeliantį klausimą, nenusišalina nuo šio klausimo svarstymo komiteto ir komisijos posėdyje. Kyla pagrįstų abejonių, ar toks reguliavimas neprieštarauja sveikam protui ir teisės aktams, reglamentuojantiems savivaldybės tarybos narių skaidrumą“, – sako parlamentaras.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo narys E. Sabutis pabrėžia, kad jo siūlomų pataisų reikalingumas ypač išryškėja tada, kai kalbama apie savivaldybės tarybos paskirtą Etikos komisiją, prižiūrinčią ir tiriančią, kaip savivaldybės tarybos nariai laikosi jų veiklą ir elgesį reglamentuojančių įstatymų.

„Pavyzdžiui, jeigu tarybos narys, kurio atžvilgiu Etikos komisijoje yra pradėtas tyrimas už galimus pažeidimus, yra ir tos pačios komisijos narys, jis turi teisę balsuoti priimti ar atmesti Etikos komisijos išvadą dėl jo paties veiksmų. Todėl, manau, kad tokia situacija sukuria prielaidas neskaidrumui ir yra nepriimtina“, – pastebi E. Sabutis.

Parlamentaro pasiūlymai nustatyti aiškesnę ir skaidresnę vietos savivaldose priimamų sprendimų tvarką ir savivaldybių tarybų narių veiklos priežiūrą bus svarstomi artėjančioje Seimo pavasario sesijoje.

Įstatymo pataisomis taip pat tikslinama savivaldybės valdančiosios daugumos sąvoka.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Eugenijus Sabutis

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 633

   Naujausi pakeitimai - 2021-02-10 08:39
   Monika Kutkaitytė