Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narių Lino Jonausko ir Rasos Budbergytės pranešimas: „Darbdaviai privalo kompensuoti nuotolinio darbo metu darbuotojų patirtas išlaidas“

2021 m. vasario 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime nariai Linas Jonauskas ir Rasa Budbergytė įregistravo Darbo kodekso pataisas, kuriomis siūlo aiškiau reglamentuoti nuotolinio darbo metu darbuotojų patiriamų darbo išlaidų kompensavimo tvarką.

Pasak L. Jonausko, dabartiniame Darbo kodekse yra spragų, leidžiančių vilkinti susitarimą dėl nuotolinio darbo metu patiriamų išlaidų kompensavimo.

„Pandemijos metu daugelis darbuotojų pradėjo dirbti nuotoliniu būdu iš namų, patirdami papildomas išlaidas, susijusias su jų darbu, kurios ne visada darbdavio yra kompensuojamos. Nors nuotolinio darbo metu patirtų išlaidų kompensavimas yra darbdavio prievolė, įtvirtinta ir šiuo metu galiojančiame Darbo kodekse, tačiau jame nekonkretizuojama, iki kada darbuotojas ir darbdavys turi susitarti dėl kompensavimo. Ši spraga atveria galimybes piktnaudžiavimui. Todėl siūlome Darbo kodekse įtvirtinti nuostatą, kad kompensacijos dydį ir jos mokėjimo sąlygas darbdavys privalo suderinti su darbuotoju ne vėliau kaip iki mėnesio, kurį darbuotojas dirba nuotoliniu būdu, pabaigos. Taip pat įtraukėme nuostatą, kad kompensacija negali būti įskaičiuota į darbuotojo darbo užmokestį“, – sakė L. Jonauskas.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo narė R. Budbergytė mano, kad naujos Darbo kodekso nuostatos užtikrintų sąžiningesnį nuotolinio darbo metu patirtų išlaidų kompensavimą.

„Mūsų siūlymas padėtų užtikrinti sąžiningesnį nuotolinio darbo išlaidų kompensavimą ir apginti darbuotojo interesus. Įteisinus šias nuostatas, ir darbuotojai, ir darbdaviai turėtų aiškesnes laiko ribas pasiekti susitarimui dėl nuotolinio darbo išlaidų kompensavimo. Taip pat būtų užkertamas kelias galimam darbdavio piktnaudžiavimui, kai išlaidos išvis nekompensuojamos arba įskaičiuojamos į darbuotojo darbo užmokestį“, – sakė R. Budbergytė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

 

Seimo narė Rasa Budbergytė

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 114

   Naujausi pakeitimai - 2021-02-11 08:31
   Monika Kutkaitytė