Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Seimo nariai įregistravo siūlymą 20 proc. pelno mokesčio pajamų skirti savivaldybėms“

2021 m. vasario 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario Eugenijaus Sabučio iniciatyva įregistruotos įstatymo pataisos, kuriomis siūloma nustatyti, kad 80 procentų pelno mokesčio būtų įskaitomi į valstybės biudžetą, o 20 procentų šio mokesčio – į savivaldybių biudžetus.

Tokius teisės aktų pakeitimus registravęs parlamentaras pabrėžia, šiuo metu visos pajamos iš pelno mokesčio yra įskaitomos tik į valstybės biudžetą, jeigu dalis pelno mokesčio būtų skiriama savivaldybėms, kurių teritorijoje veikia įmonė, tai įgalintų ir labiau motyvuotų savivaldybę pritraukti investicijas bei skatinti verslumą.

„Dabartinė savivaldybių biudžetų nustatymo tvarka nemotyvuoja savivaldybių kurti naujas darbo vietas ar imtis investicijų pritraukimo. Norint pasiekti spartesnį regionų augimą, reikia padėti sustiprėti ekonominiams centrams Lietuvos rajonuose. Tam, kad savivaldybės augtų, būtina priimti naujus teisės aktus – tarp kurių ir Seimo narių grupės įregistruotos Pelno mokesčio įstatymo pataisos. Siekdamos pritraukti verslą ir turėdamos aiškias finansines paskatas, savivaldybės turėtų didesnes galimybes pritraukti naujas įmones, o tuo pačiu užtikrinti pelningų įsidarbinimo galimybių regionuose gyvenantiesiems ir dirbantiesiems. Vienos savivaldybės tvarkys infrastruktūrą, kitos – organizuos rinkos poreikius atitinkantį profesinį mokymą ir kitais būdais sieks gerinti investicinę aplinką“, – sako Seimo narys.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Pasak parlamentaro, peržiūrėti pelno mokesčio perskirstymo į biudžetą tvarką ir įvertinti galimybę ateityje įmonės sumokėtą pelno mokesčio dalį įskaityti į tos savivaldybės, kurioje veikia verslas, siūlo ir Lietuvos savivaldybių asociacija bei programa „Kurk Lietuvai“.

„Pritraukus privatų kapitalą į savivaldybes, atsirastų daugiau geriau apmokamų darbo vietų, mažėtų nedarbas ir savivaldybės galėtų pritraukti talentus, augtų mokesčių surinkimas. Pelno mokesčio dalies skyrimas regionams didintų savivaldybių finansinį savarankiškumą, mažintų priklausomybę nuo subsidijų, skatintų ne išlaikytinio statusą, o motyvuotų pačioms didinti nuosavas pajamas“, – pabrėžia Seimo narys.

Sprendžiant dėl dalies pelno mokesčio skyrimo savivaldybėms, įstatymo pataisų iniciatorius E. Sabutis siūlo remtis užsienio šalių gerąja praktika. Duomenys rodo, kad dalis pelno mokesčio yra įskaitoma į savivaldybių biudžetus Europos Sąjungos šalyse: Suomijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Italijoje, Lenkijoje, Liuksemburge ir Portugalijoje, taip pat ir kitose pasaulio valstybėse.

Pelno mokesčio įstatymo pakeitimo projektą pateikė Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime  nariai: Eugenijus Sabutis, Gintautas Paluckas, Kęstutis Vilkauskas, Vidmantas Kanopa, Vilija Targamadzė ir Liudas Jonaitis, taip pat Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovės Guoda Burokienė, Laima Nagienė ir Ligita Girskienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Eugenijus Sabutis

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 633

   Naujausi pakeitimai - 2021-02-15 08:57
   Monika Kutkaitytė