Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Andriaus Kupčinsko pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo planuojamos automobilių aikštelės Kauno Ąžuolyne kontekste

2021 m. vasario 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vasario mėnesio pradžioje Kauno miesto savivaldybės taryba priėmė iki šiol precedento neturintį sprendimą dėl žemės sklypo, esančio Kauno Ąžuolyne (Vydūno al. 4), poreikio automobiliams statyti. Nuspręsta organizuoti teritorijų planavimo dokumento rengimą žemės sklypui suformuoti ir numatyti paimti jį visuomenės poreikiams vėliau saugojome teritorijoje įrengiant beveik 2000 vietų automobilių aikštelę.

„Tarp miesto visuomenės ir Žaliakalnio gyventojų kilo neigiama reakcija, nes dėl šio sprendimo nebuvo rengtos jokios gyventojų apklausos. Verta pažymėti, kad, rengiant netoliese esančius Kauno sporto halės bei S. Dariaus ir S. Girėno stadiono projektus, nebuvo įvertinti objektų sukuriami transporto srautai ir įtaka susisiekimo sistema, todėl tikėtina, kad, vienu metu vykstant keliems renginiams sporto halėje, būsimajame stadione ir esant piko metui, Žaliakalnio ir miesto centro taps vienu dideliu kamščiu“, – teigė Seimo narys Andrius Kupčinskas.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Minėtas žemės sklypas yra saugojome Kauno Ąžuolyno objektų komplekso parko, Europos ekologinio tinklo sistemos „Natura 2000“ teritorijoje. Ąžuolynas – natūrali istorinė ąžuolų augimvietė, egzistuojanti jau tūkstančius metų. Be jau anksčiau išvardytų saugomų teritorijų statuso, greta esanti valstybės lygmeniu saugoma Žaliakalnio vietovė kartu su Ąžuolyno parku ir minėtuoju žemės sklypu taip pat patenka į teritoriją, pretenduojančią tapti UNESCO Pasaulio paveldo dalimi. Pažymėtina ir tai, kad sprendimo projekto apimtyje nebuvo atliktas ir pateiktas strateginis pasekmių aplinkai vertinimas (SPAV).

„Šioje vietoje taip pat derėtų prisiminti gerąsias praktikas ir pavyzdį, kuriuo galėjo remtis dabartinė Kauno miesto savivaldybės taryba – dar 2012 metais Kauno Dainų slėnio teritorija buvo perimta visuomenės reikmėms (už 1 LT) iš UAB „Vytauto parkas“ ir įtraukta į bendrą saugotiną Ąžuolyno parko teritoriją“, – svarstė A. Kupčinskas.

Atsižvelgiant į gyventojų lūkesčius, kad ši teritorija turėtų išlikti kaip neurbanizuota Ąžuolyno parko dalis, Seimo narys kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Kauno miesto gyventojų viešojo poreikio ir intereso gynimo.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys

Andrius Kupčinskas

Mob. 8 698 42 690

El. p. [email protected] 

   Naujausi pakeitimai - 2021-02-17 13:22
   Monika Kutkaitytė