Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Dovilės Šakalienės pranešimas: „Seimo komitetai pritarė siūlymui rengti rezoliuciją dėl uigūrų padėties Kinijoje“

2021 m. vasario 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Nacionalinio saugumo bei gynybos ir Užsienio reikalų komitetai pritarė Seimo narės socialdemokratės Dovilės Šakalienės pasiūlymui parengti Seimo rezoliuciją, raginant imtis tarptautinio tyrimo dėl Kinijos vykdomų nusikaltimų žmogiškumui bei genocido Sindziango provincijoje prieš uigūrų etninę mažumą.

„Kalbų metas baigėsi. Būtinas ne tik tarptautinis teisinis tyrimas, tačiau ir esminiai koordinuoti Vakarų šalių veiksmai peržiūrint ekonominį bendradarbiavimą su Kinija – normalūs prekybiniai santykiai su genocidą vykdančia valstybe reiškia prekybą žmogiškumu ir milijonų žmonių kankinimų, vykstančių šiuo metu, pateisinimą“, – sakė D. Šakalienė.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Rezoliuciją parlamentarė, kuri yra ir Tarpparlamentinio Aljanso dėl Kinijos (IPAC) narė ir ko-pirmininkė nuo jo įsteigimo, inicijavo prieš dvi savaites, kuomet Jungtinės Karalystės nacionalinis transliuotojas BBC paskelbė naują tyrimą dėl masinių sistemingų uigūrų kankinimų Sindziango provincijoje.

„Nauji dokumentuoti tyrimai ir liudijimai tik patvirtina, kad tarptautinei bendruomenei nesiimant koordinuotų veiksmų ir apsiribojant tik pavieniais žodiniais pareiškimais, nusikaltimai žmogiškumui įgauna vis didesnį mastą ir sunkėja. Sukrečiantys masinio, itin žiauraus seksualinio prievartavimo liudijimai atitinka genocido straipsnio 2 dalį – seksualinė prievarta palieka sunkiausias psichines traumas. Taip, Lietuva mažytė, bet ir maža rakštis gali sukelti daug nepatogumo žmonių gyvenimus laužančiai Kinijos komunistų partijai“, – pabrėžia D. Šakalienė, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos narė.

Primename, kad spaudimą Kinijos valdžiai išlaiko ir naujojo JAV Prezidento Džo Baideno (Joe Bideno) administracija, kurios valstybės sekretorius Entonis Blinkenas (Antony Blinken) pažadėjo reikalauti Kinijos atsakomybės dėl vykdomų pažeidimų. Tuo tarpu Kanados premjeras Žiustenas Trudo (Justin Trudeau) teigė, kad jo vadovaujama vyriausybė svarsto Kinijos elgesį uigūrų atžvilgiu įvardinti kaip genocidą.

Iš maždaug 10 milijonų uigūrų mažumos, gyvenančios Kinijos pietinėje dalyje, daugiau nei milijonas yra kalinami „perauklėjimo“ stovyklose.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Dovilė Šakalienė

El. p. [email protected]

Mob. 8 668 42 254

   Naujausi pakeitimai - 2021-02-17 15:40
   Monika Kutkaitytė