Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: „Politikai spręs neįgaliesiems pritaikytų taksi paslaugų problemą“

2021 m. vasario 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Susitikimo metu parlamentaras Justas Džiugelis ir susisiekimo ministras Marius Skuodis sutarė imtis ryžtingų priemonių, sprendžiant taksi paslaugų prieinamumo žmonėms su judėjimo negalia problemą.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje gyvena apie 60 000 judėjimo negalią turinčių žmonių, tačiau nė viena šalies taksi paslaugas teikianti įmonė neturi automobilių, pritaikytų vežti žmones neįgaliojo vežimėlyje. Dažnu atveju tai jiems užkerta galimybę nuvykti į gydymo įstaigą, darbovietę, savivaldybę ar kitas būtinas paslaugas teikiančias įmones.

„Dėl pritaikytų taksi paslaugų nebuvimo žmonės su negalia Lietuvoje stumiami į atskirtį, pasmerkiami vienatvei ir skurdui, juk judėjimo laisvės ribojimas užkerta galimybę dirbti ir užsidirbti, – teigia susitikimo iniciatorius, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys J. Džiugelis. Neįgaliesiems pritaikytų taksi automobilių trūkume jis įžvelgia ir kitą problemą. – Pasibaigus karantinui vėl atsivers galimybės į Lietuvą atvykti keliautojams. Privalome nepamiršti, kad neįgaliesiems pritaikytų taksi paslaugų nebuvimas skaudžiai kerta Lietuvos įvaizdžiui. Europos Sąjungos šaliai tokia padėtis daro gėdą.“

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Pasak Seimo nario, valstybė yra sukūrusi pagalbos mechanizmą – diegiant specialią žmonėms su negalia pritaikytą įrangą automobilių savininkams taikoma ženkli mokesčių lengvata, tačiau taksi paslaugas teikiančios įmonės ja nesinaudoja.

„Vis dėlto svarbiausias aspektas turėtų būti bendruomeniškas požiūris į kiekvieną visuomenės narį ir siekis suteikti jam galimybę džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu“, – įsitikinęs J. Džiugelis.

Susisiekimo ministras M. Skuodis sako neabejojantis, kad šį klausimą reikia spręsti. Šiuo metu juridiniams asmenims galioja rekomendacija turėti žmonėms su negalia pritaikytus automobilius, tačiau akivaizdu, kad ji neveikia. Todėl artimiausiu metu Seime įvyks vieša diskusija, kurios metu taksi paslaugas teikiančių įmonių, parlamento, Vyriausybės ir nevyriausybinių žmonių su negalia organizacijų atstovai tarsis dėl optimaliausio problemos sprendimo būdo.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

   Naujausi pakeitimai - 2021-02-26 08:11
   Monika Kutkaitytė