Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Aplinkos ministerijos planai atsisakyti paspirtukų ir dviračių kompensavimo už taršaus automobilio utilizavimą – neprotingi“

2021 m. vasario 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas nepritaria Aplinkos ministerijos planams panaikinti galimybę žmonėms įsigyti elektrinį paspirtuką ar dviratį, gavus kompensaciją už atsisakytą seną ir taršų automobilį.

Pasak L. Jonausko, apie tokius planus Aplinkos ministerijos atstovai, pristatydami Klimato kaitos specialiosios programos lėšų panaudojimo projektą, pranešė Aplinkos apsaugos komiteto posėdžio metu.

„Aplinkos ministerijos atstovai teigia, kad tokio sprendimo motyvas – piktnaudžiavimo parama atvejai. Ar tikrai verta dėl pavienių nesąžiningų žmonių numarinti tokią populiarią priemonę, skatinusią atsikratyti senų, taršių kledarų ir rinktis mažiau taršią transporto priemonę? Jei paspirtukas kaip įrankis pasitarnavo atsisakyti taršių automobilių, priemonė pasiteisino ir ji turi būti tęsiama. Gal reikėtų verčiau sutvarkyti kompensacijos skyrimo tvarką taip, kad būtų išvengta piktnaudžiavimo atvejų? Atsisakyti to, kas daugybę žmonių paskatino palikti automobilius ir mieste, bent jau šiltuoju metų laiku, keliauti elektriniais paspirtukais, dviračiais, yra visai neprotinga“, – teigė L. Jonauskas.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nario L. Jonausko nuomone, Aplinkos ministerija Klimato kaitos specialiosios programos lėšas kaip tik turėtų nukreipti į žmones, negalinčius iš mažų pajamų įsigyti brangiai kainuojančią, netaršią transporto priemonę.

„Skatinimas palikti automobilį namuose (bent darbo dienomis keliaujant mieste) ir rinktis paspirtuką, dviratį ar viešąjį transportą turėtų daug didesnį teigiamą poveikį oro kokybei, nei kelių tūkstančių pametėjimas brangaus elektromobilio įsigijimui. Šia lengvata pasinaudos tik turtingieji, o mažas ar vidutines pajamas uždirbančiam žmogui kelių tūkstančių kompensacija įsigyti brangų elektromobilį tikrai niekaip nepadės. Neabejoju, kad, nukreipus dalį lėšų ir Vilniuje įdiegus nemokamą viešąjį transportą, daugelis žmonių savo kelionėms į darbą ar kitais reikalais rinktųsi būtent jį, o ne nuosavą automobilį. Tai pasiteisino Estijoje, pasiteisintų ir Lietuvoje. Tai būtų realus ir efektyvus būdas sumažinti miesto taršą“, – sakė L. Jonauskas.

Aplinkos projektų valdymo agentūros duomenimis, kompensacijoms paspirtukams įsigyti nuo kvietimo teikti paraiškas pradžios sulaukta daugiau kaip 12 tūkst. gyventojų prašymų už 11 mln. eurų.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-02-26 08:28
   Monika Kutkaitytė