Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Astos Kubilienės pranešimas: „Būtina didinti asociacijų veiklos skaidrumą, atveriant kuo daugiau duomenų“

2021 m. kovo 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Asta Kubilienė registravo dar du įstatymų projektus, kurie siekia padidinti asociacijų skaidrumą, atveriant apibendrintus duomenis.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo Ateities komitete vykusioje diskusijoje Nacionalinės nevyriausybinių organizacijų koalicijos atstovai išsakė savo susirūpinimą dėl įvairių duomenų nebuvimo, jų netikslumo. Jie pažymėjo, kad neturime aiškaus atsakymo, kiek Lietuvoje yra nevyriausybinių organizacijų, kiek jų veikia aktyviai ir kokiose srityse. Kai nėra atsakymo, tai sunku įvertinti, kuriame sektoriuje ir kokią pridėtinę vertę jos kuria. Negalime nei lyginti, nei analizuoti.

Asociacijų įstatymo projekte asociacijoms numatoma pareiga pateikti duomenis ne tik apie savo narių skaičių, bet ir apie skaičių narių, kurie yra sumokėję nario mokestį už praėjusi ataskaitinį laikotarpį. Būtent asociacijos narių aktyvumas rodo įsipareigojimą remti asociacijos veiklą ir tikslus, rodo asociacijos gyvybingumą. Organizacijos išlaikymo pareigos vykdymas, o ne formali narystė geriau parodo asociacijos narių įsitraukimą į asociacijos veiklą. Ši informacija padėtų išsklaidyti abejones dėl asociacijos veiklos, o tai svarbu, nes organizacijos išsako savo viešąją poziciją įvairiais valstybės klausimais.

Labdaros ir paramos įstatyme Registrų centrui, kaip duomenų tvarkytojui, siūloma suteikti papildomas galimybes sudrausminti paramos gavėjus per Paramos gavėjo statuso sustabdymą, jei šie nors formaliai ir pateikė metinių ataskaitų dokumentus, tačiau neišpildė visų teisės aktuose numatytų jų turiniui keliamų reikalavimų. Išpildžius reikalavimus, statusą siūloma atnaujinti.

Dabar pagal galiojantį teisinį reglamentavimą Paramos gavėjo statusas gali būti tik panaikinamas, jeigu paramos gavėjas visai nepateikė reikalingų deklaracijų.

 

Seimo narė Asta Kubilienė

Mob. 8 698 42 255

 

Daugiau informacijos:

Seimo narės Astos Kubilienės patarėja

Audronė Ivanauskienė

Mob. 8 650 80 275, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-03-01 08:09
   Monika Kutkaitytė