Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: „Tautinių bendrijų kryžkelė – populizmas ar esminiai pokyčiai?“

2021 m. kovo 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Tai ir vėl nutiko – dvikalbių gatvių pavadinimų korta vėl mesta. Neslėpsiu, šįkart nustebino. Paprastai ji būdavo pasitelkiama prieš savivaldos ar Prezidento rinkimus, kuriuose tautinių mažumų palaikymo bet kokia kaina siekdavo Tomaševskis. Juk kas gali sutelkti geriau, nei populistinė kova prieš bendrą priešą?

Sunku pasakyti, kas labiau suveikdavo – „pasiaukojanti kova“ dėl gatvių lentelių ar grasinimai nebeteikti šildymo lengvatos ir už balsus pažadėta degtinė. Vis dėlto, jau daugiau nei dvidešimt metų LLRA valdo Vilniaus kraštą, kuriame per visus tuos metus mažai kas pasikeitė. Na, žinoma, išskyrus kelias išasfaltuotas gatves, kuriomis į darbą važinėja įtakingi politikos veikėjai.

Seimo nario asmeninio archyvo nuotr.

 

Šįkart įteisinti dvikalbį gatvių pavadinimų rašymą siūlo Teisingumo ministerija. Ir tai – populizmas, nes krašte, kur klesti korupcija, o gyventojai bene labiausiai visoje šalyje nusivylę valdžios institucijomis, lentelės su lenkų ar rusų kalba užrašytais gatvių pavadinimais nėra pagrindinis spręstinas klausimas.

Pats gimiau ir užaugau Vilniaus rajone, geriausi iki šiol ten gyvenančios mamos kaimynai – lenkai. Taip pat nuolat bendrauju su Nemenčinės ir Šalčininkų gyventojais, todėl žinau, kas jiems iš tiesų yra svarbu.

Svarbu gyventi klestinčiame, o ne viename skurdžiausių šalies rajonų.

Svarbu turėti galimybę įsidarbinti valstybinėje įstaigoje net jei nesi įtakingo LLRA veikėjo sūnus, kaimynas ar kaimyno žentas.

Svarbu, kad vaikai gautų kokybišką išsilavinimą ir turėtų galimybę stoti į pasirinktą universitetą.

Svarbu turėti galimybę per rinkimus palaikyti tuos politikus, kuriais tiki ir nebijoti, kad dėl to gali netekti savivaldybės teikiamų lengvatų.

Svarbu turėti galimybę didžiuotis originalia, su visomis lotyniškomis raidėmis dokumentuose įrašyta sutuoktinio ar tėvo pavarde.

Svarbu gyventi santarvėje ir darnoje su kiekvienu kaimynu, nepaisant jo tautybės.

Tikiu, kad ir teisingumo ministrei Evelinai Dobrovolskai šie dalykai yra svarbūs. Žinoma, toli gražu ne jos valioje įgyvendinti visus šiuos tikslus, tačiau kai ką svarbaus gali nuveikti ir jai pavaldi ministerija. Kova su korupcija, skaidrūs rinkimai, net raidžių „w“, „q“ ir „x“ įteisinimas yra teisingumo ministro veiklos laukas. Taip, galbūt šių problemų sprendimas ir neatneš greito rinkėjų prielankumo, tačiau ilgojoje perspektyvoje ne tik sukraus politinius dividendus, bet ir iš esmės pakeis tautinių mažumų gyvenimo kokybę.

Taigi, pasirinkimas paprastas: pigus populizmas, einant LLRA jau pramintu keliu, ar esminiai ir  ilgalaikiai pokyčiai, kuriuos rinkimų metu ir žadėjome piliečiams. Nežinau, kaip jūs, bet aš renkuosi antrąjį variantą ir kviečiu susitarti dėl to, dėl ko galime sutarti.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

   Naujausi pakeitimai - 2021-03-15 11:16
   Monika Kutkaitytė