Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Kultūros komiteto pirmininko Vytauto Juozapaičio pranešimas: „Nesprendžiamos problemos nedingsta savaime“

2021 m. balandžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien viešumoje pasirodžius informacijai apie ketinimą iškeldinti Kauno rajone, Vilkijoje, veikiančio Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejaus įkūrėjus ir ilgamečius puoselėtojus Arūną ir Vidą Sniečkus, nedelsiant susisiekiau su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu, kuris patikino, kad drastiškų priemonių nebus imtasi, tačiau kartu atkreipė dėmesį, kad dabar galiojantys teisės aktai nenumato tokio „gyvojo muziejaus“ statuso, dėl ko ir kyla problemos.

Žinoma, nuoširdžiai norint pakeisti situaciją per 30 metų buvo galima rasti politinės valios inicijuoti tokį Muziejų įstatymo pakeitimą, bet, matyt, buvo svarbesnių reikalų... Tad esu tikras, kad pribrendo metas, kai mūsų tautinio kultūros paveldo reikalas tampa svarbiausiu! Todėl kreipiuosi į visų lygių valdžios institucijas, įstaigų vadovus, nuo kurių priklauso šio unikalaus gyvojo darinio likimas, kviesdamas atsiriboti nuo politinių partinių ambicijų, kurios šiuo konkrečiu atveju nieko, išskyrus žalos, mums visiems kaip tautai neatneš, ir padaryti viską, kad nebūtų sudaromas pagrindas nepasitikėti savo valstybe ir leisti jos nedraugams tyčiotis ir skaldyti mūsų visuomenę.

Susitelkime ir padėkime taikiai išspręsti šią įsisenėjusią problemą, kol ji nevirto eiliniu dirbtiniu nesantaikos židiniu.

Artimiausiu metu inicijuosiu šio klausimo svarstymą Seimo Kultūros komitete, kuriame tikiuosi sulaukti geranoriškos pagalbos ir pasiūlymų tiek iš Kauno rajono, tiek iš Kultūros ministerijos vadovų. Kultūra − tai valstybės siela, todėl kiekvienas nejautrus prisilietimas prie jos gali sukelti negrįžtamas valstybės pamatų griovimo pasekmes. Juk lašas po lašo ir akmenį... Saugokime ir rūpinkimės kūrėjais ir jų vaisiais.

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Vytauto Juozapaičio patarėjas

Gediminas Kašėta

Tel. (8 5) 239 6511

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-04-08 13:10
   Rimas Rudaitis