Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: „Nepagrįstas diferencijavimas pagalbos onkologiniams ligoniams sistemoje ir jo sprendimo būdai“

2021 m. balandžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vėžys – viena iš dažniausių mirties priežasčių ekonomiškai stipriose šalyse. Kasmet Lietuvoje onkologine liga suserga apie 18 tūkst. žmonių.

Kovojant su liga, net ir vartodami kompensuojamus vaistus bei naudodamiesi kompensuojamu gydymu, onkologiniai pacientai tam, kad greičiau sustiprėtų po chemoterapijos, radioterapijos kursų ar chirurginių operacijų naudoja papildomas sveikatinimo priemones, moka už specialistų konsultacijas. Be to, ne visi vaistai ir gydymas yra kompensuojami, tad onkologine liga susirgęs žmogus patiria žymiai daugiau išlaidų, tuo tarpu pajamos smarkiai sumažėja, todėl ypač svarbi valstybės pagalba.

Deja, šiuo metu savivaldybės taiko skirtingus socialinės paramos modelius, nustato skirtingas vienkartinių ir socialinių išmokų mokėjimo sąlygas ir suteikia skirtingo dydžio pašalpas, skirtas ne tik onkologiniams, bet ir pacientams, sergantiems kitomis sunkiomis ligomis. Išmokų dydžiai kai kuriose savivaldybėse skiriasi dešimtimis kartų t. y. nuo 64 iki 3 600 eurų. Tai skatina atskirtį bei neužtikrina minimalių onkologinių pacientų poreikių. Šie faktai paaiškėjo po Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) atlikto 2020 metų onkologiniams pacientams skirtų vienkartinių išmokų reglamentavimo skirtingose Lietuvos savivaldybėse tyrimo.

Maloniai kviečiame į nuotolinę spaudos konferenciją, kurioje bus pristatyti šio tyrimo rezultatai ir veiksmų planas, kaip spręsti šį nepagrįstą ligonių diferencijavimą.

Spaudos konferencija vyks 2021 m. balandžio 9 d. 11 val. Joje dalyvaus Seimo narys Justas Džiugelis, POLA direktorė Neringa Čiakienė bei pacientė, Jonavos onkologinių ligonių asociacijos „Škac“ vadovė Jūratė Povilavičienė.

Spaudos konferencija vyks nuotoliniu būdu „Microsoft Teams“ platformoje. Norintys dalyvauti prašome kreiptis el. p. [email protected] ir Jums bus atsiųsta nuoroda.

 

Daugiau informacijos:

Eglė Zupkaitienė, mob. 8 688 11391, el.p. egle.zupkaitiene@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2021-04-08 13:55
   Rimas Rudaitis