Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Dalios Asanavičiūtės pranešimas: „Įvykusiame trišaliame Jungtinės Karalystės, Lietuvos ir Ukrainos parlamentarų susitikime aptarta Ukrainos integracija į NATO“

2021 m. balandžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Balandžio 9 d. įvyko Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Jungtine Karalyste grupės susitikimas su Jungtinės Karalystės ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados parlamentarais. Pagrindinė susitikimo tema – spartesnė Ukrainos integracija į NATO. Susitikime taip pat dalyvavo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, politologas Alvydas Medalinskas.

Seimo narės asmeninio archyvo nuotr.

 

Susitikimo metu vyko diskusija apie neseniai pasirodžiusią informaciją, kad šalia Ukrainos yra telkiamos didelės Rusijos karinės pajėgos, atrasta nauja karinė stovykla prie pat Ukrainos sienos, dislokuota daugiau nei dvi dešimtys tūkstančių Rusijos karių Krymo pusiasalyje. Susitikimo ašimi tapo anksčiau išsakyta Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio mintis, kad nuo 2014 m. vykstantis karinis konfliktas Rytų Ukrainoje gali būti sustabdytas tik Ukrainai integravusis į NATO.

„Rusija spaudžia Ukrainą, kad Kijevas priimtų Kremliui palankias sąlygas ir sėstų derėtis su Donbaso separatistais dėl jų ypatingo statuso Ukrainos sudėtyje. Kita vertus, nereikėtų atmesti ir galimo karinio scenarijaus – Rusijos pajėgų intervencijos į Ukrainą, siekiant tam tikrų taktinių laimėjimų“, – teigė NSGK pirmininkas L. Kasčiūnas.

 „Kyla klausimas, ar Rusijos vadovai už savo grasinimus sunaikinti Ukrainos valstybę jau dabar, kol nevėlu, kol jie nepradėjo totalinio karo prieš Ukrainą, nenusipelnė labai griežtų ekonominių Irano tipo sankcijų, kuris tokias sankcijas gavo už grasinimus sunaikinti Izraelio valstybę. Ir Vokietijos partneriai NATO, įskaitant britus, turėtų padėti daug jėgų, kad įtikintų Berlyną atsisakyti ,,Nord Stream2“ tiesimo“, – teigė politologas, buvęs Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas A. Medalinskas.

Jungtinės Karalystės parlamentarai teigė, kad jų šalis visiškai palaiko Ukrainos norą tapti NATO šeimos nare, tačiau pirmiausia šalis turi pasiruošti savo „namų darbus“. Ukrainos parlamentarai džiaugėsi įvykusiu susitikimu, dėkojo Lietuvos ir Jungtinės Karalystės parlamentarams ir politologui Alvydui Medalinskui už išsakytas svarbias idėjas ir patarimus siekiant spartesnės integracijos į NATO. Ukrainos parlamentarai pabrėžė, kad narystė šioje transatlantinėje organizacijoje jiems yra gyvybiškai svarbi siekiant išlaikyti savo valstybės suverenitetą ir vientisumą.

 „Bendri susitikimai su Jungtinės Karalystės, Lietuvos Ukrainos parlamentų nariais suteikia galimybę Ukrainos kolegoms tiesiogiai išsakyti savo susirūpinimą ir sulaukti platesnio palaikymo jų veiksmų planui tampant NATO nare“, – po susitikimo džiaugėsi Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Jungtine Karalyste grupės pirmininkė D. Asanavičiūtė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Dalia Asanavičiūtė

Mob. 8 698 42 063

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-04-13 14:00
   Monika Kutkaitytė