Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Tarpparlamentinių ryšių su Beniliukso šalimis grupės pirmininkas V. Rakutis ir Nyderlandų Karalystės ambasadorė B. Horbach pabrėžė solidarumą ir bendradarbiavimo stiprinimą

2021 m. balandžio 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Balandžio 21 d. Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Belgijos Karalyste, Nyderlandų Karalyste ir Liuksemburgo Didžiąja Hercogyste grupės nariai nuotoliniame susitikime su Nyderlandų Karalystės ambasadore Boni Horbach (Bonnie Horbach) aptarė grupės veiklos planus 2021 m. ir pasikeitė nuomonėmis apie Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimą.

Susitikimo akimirka

 

Grupės pirmininkas Valdas Rakutis pabrėžė, kad šiemet sukanka 100 metų nuo to laiko, kai Nyderlandų Karalystė pripažino Lietuvos Respubliką ir užmezgė diplomatinius santykius. Tarpparlamentinių ryšių su Beniliukso šalimis grupė pasirengusi savo veikla prisidėti prie bendradarbiavimo stiprinimo.

Nyderlandų Karalystės ambasadorė B. Horbach pažymėjo, kad santykių šimtmetis Nyderlandų Karalystei taip pat svarbus. Ambasadorės teigimu, „abi šalys yra labai geri partneriai, sąjungininkai, draugai“, dalijasi tomis pačiomis vertybėmis, jas jungia atsakomybė už sienų saugumą, jos turi tokias panašias problemas kaip turtingesnių ir nepasiturinčių gyventojų atskirtis.

Grupės pirmininkas pritarė Nyderlandų Karalystės ambasadorei, kad reikia skatinti jaunimo kontaktus (Nyderlanduose studijuoja apie 1200 studentų iš Lietuvos). 2022 metus siekiama paskelbti Jaunimo metais, todėl Lietuvos ir Nyderlandų jaunimo mainai, studijuojančio jaunimo bendros veiklos galėtų reikšmingai papildyti valstybių bendradarbiavimą.

Seimo Pirmininko pavaduotojas Vytautas Mitalas, Seimo narė Monika Ošmianskienė, Seimo narys Linas Slušnys pažymėjo, kad Nyderlandų mokslo, verslo ir politikų patirtis prisidėtų prie aktualių problemų sprendimo švietimo, inovacijų, žmogaus teisių, visuomenės sveikatos apsaugos ir kt. srityse.

V. Rakutis pabrėžė, kad Lietuva dėkinga ir labai vertina Nyderlandų Karalystės indėlį į regiono saugumą ir dalyvavimą Lietuvoje dislokuotose NATO priešakinėse pajėgose. Grupės nariai pasirengę padėti, kad Nyderlandų kariai užmegztų tvirtesnį ryšį su Lietuvos visuomene – tai reikia suprasti kaip grupės narių įsipareigojimą.

Šiuo metu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, dislokuotos Rukloje, sudėtyje yra apie 250 Nyderlandų karių. Nuo 2017 m. sausio 2 d. Nyderlandų Karinės oro pajėgos su 4 F-16 naikintuvais antrą kartą vykdė NATO oro policijos misiją Šiauliuose.

Tarpparlamentinių ryšių su Beniliukso šalimis laikinojoje grupėje dirba 13 Seimo narių iš įvairių frakcijų, dauguma parlamentarų jau turi nemažos patirties bendradarbiavime su Nyderlandų Karalyste.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narys

Valdas Rakutis

Tel. (8 5) 239 6613, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-04-26 08:49
   Monika Kutkaitytė