Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Socialdemokratai Seimui teiks Konstitucijos pakeitimo projektą, leisiantį tiesioginius merų rinkimus įtvirtinti Konstitucijoje“

2021 m. balandžio 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario Eugenijaus Sabučio iniciatyva Seimo socialdemokratai antradienį teiks Konstitucijos pakeitimo įstatymą, kuriuo būtų įteisinami tiesioginiai savivaldybių merų rinkimai.

Tokį Konstitucijos pakeitimą kartu su Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija teikiantis parlamentaras pabrėžia, kad Konstituciniam Teismui paskelbus nutarimą, jog savivaldybių merų rinkimų ir įgaliojimų teisinis reguliavimas prieštarauja Konstitucijai, socialdemokratai buvo pirmieji, kurie aiškiai ir nedviprasmiškai pasisakė, kad siūlys Konstitucines pataisas tiesioginius merų rinkimus įtvirtinti pagrindiniame ir svarbiausiame Lietuvos įstatyme.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

„Šiuo Konstitucijos pakeitimo projektu sieksime plataus sutarimo tarp visų politinių grupių. Puikiai suprantame, kad norint priimti pataisas, leisiančias keisti Konstituciją, reikia daugumos Seimo frakcijų pritarimo, todėl kviesime visus pasirašyti ir palaikyti įstatymo projektą. Visi supranta, kad tiesioginis merų rinkimo būdas pasiteisino, tam pritaria dauguma gyventojų. Negalime grįžti į tuos laikus, kai merų rinkimai buvo partijų susitarimo ir, dažniausiai, vidinių intrigų reikalas, kai per savivaldybių tarybų kadencijas merai keisdavosi po kelis kartus“, – teigė E. Sabutis.

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos teikiamu įstatymo projektu siūloma papildyti Konstitucijos 119 straipsnį 3 dalimi, kuria būtų nustatyta, kad savivaldybės meras yra savivaldybės tarybos narys, jos pirmininkas ir savivaldybės vadovas. Keičiant Konstitucijos 119 straipsnį, kartu siūloma pakeisti Konstitucijos 67, 122, 124, 141 ir 143 straipsnius, susijusius su savivaldybės mero instituto įvedimu.  

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Eugenijus Sabutis

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 633

   Naujausi pakeitimai - 2021-04-26 14:22
   Monika Kutkaitytė