Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Romualdo Vaitkaus pranešimas: „Saugant vandenvietes siekiama atsisakyti absurdiškų reikalavimų“

2021 m. balandžio 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šią savaitę pateikimo stadijoje Seimas pritarė liberalo Romualdo Vaitkaus Specialiųjų žemės naudojimo įstatymo pakeitimams, kuriais panaikinami pertekliniai reikalavimai specialiai saugomose teritorijose.

 „Saugant vandenvietes įstatyme buvo daug nelogiškų dalykų – pavyzdžiui, cheminės medžiagos ir cheminiai mišiniai, kurie klasifikuojami kaip slėgio veikiamos dujos, net esant nuotėkiui nepatektų į vandenvietes, todėl draudimas sandėliuoti ar naudoti dujines medžiagas vandenviečių apsaugos zonose buvo perteklinis ir užkirto kelią vykdyti teisėtas veiklas“, – dėstė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys R. Vaitkus.

Pagal ankstesnę įstatymo redakciją, vandens transporto judėjimo trajektorijose Kuršių mariose ar Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijoje gilinimo metu buvo neteisėta atlikti riedulių šalinimo darbus. Analogiški neproporcingi reikalavimai buvo ir kitose srityse. Pasak politiko, tai nekokybiškos teisėkūros rezultatai, kurie praktinėse situacijose privesdavo iki absurdo, nebuvo vadovaujamasi teisingumo ir protingumo kriterijais.

„Nepašalinti rieduliai iš vandens telkinių, kuriuose vyksta laivyba, dugno gali sukelti avarijas, kurių pasekmės tiek ekonominiu, tiek ekologiniu požiūriu gali būti sunkai atitaisomos“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis R. Vaitkus.

Parlamentaro iniciatyva patikslinti ir statybos reikalavimai, kuomet įstatymas reikalauja atstatyti identišką pastatą, tačiau to buvo negalima atlikti pagal statybos techninius reikalavimus ir naujus gyvenimo gerovės standartus. Dėl painaus teisinio reglamentavimo dažnai susidarydavo neapibrėžta situacija, kuomet kildavo juridiniai ginčai dėl sąvokos „identiški buvusios sodybos pastatai“.

 

Daugiau informacijos:

Romualdas Vaitkus

Seimo narys

Aplinkos apsaugos komiteto narys

Mob. 8 698 42 698    

El. p. [email protected]

 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-04-29 13:57
   Monika Kutkaitytė