Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės pranešimas: parlamentarė siūlo naikinti spragas skiriant išmokas vaikams ir tikslines kompensacijas

2021 m. balandžio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vakar Seimo nariai po pateikimo pritarė keliems parlamentarės Rimantės Šalaševičiūtės inicijuotiems ir kartu su kitais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariais teiktiems įstatymų projektams. Vienas iš jų panaikintų dalį jaunų tėvų diskriminuojančią spragą Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatyme.

Šiuo metu nereti atvejai, kai dar bendrojo ugdymo mokyklose besimokantys ar pirmais metais po jos baigimo jaunuoliai, nespėję sukaupti darbo stažo, susilaukia mažylių. Skirtingai nuo stažo taip pat neturinčių besimokančiųjų profesinio mokymo įstaigose ar studijuojančių aukštosiose mokyklose, jie negali gauti jokių vaikams skirtų išmokų. „Tai yra socialiai neteisinga ir diskriminacinė nuostata. Todėl įregistravome ir Seimo posėdyje pateikėme Išmokų vaikams įstatymo 9 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, pagal kurį vienam iš bendrojo ugdymo mokyklose besimokančių tėvų būtų mokama 6 bazinių socialinių išmokų dydžio išmoka nuo jų vaiko gimimo dienos iki jam sukaks 2 metai“, – sako Seimo narė R. Šalaševičiūtė. Tokia išmoka yra skiriama profesinėse ar aukštosiose mokyklose besimokantiems tėvams. Tai būtų ne tik finansinė parama, bet ir paskata jauniems žmonėms tęsti mokslus.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Kiti du įstatymo projektai, kuriems taip pat pritarta po pateikimo, leistų kontroliuoti tikslinių kompensacijų poreikį ir tikslingiau panaudoti savivaldybių biudžetų lėšas.

„Dažnai pasitaiko atvejų, kai asmenys, patekę į palaikomojo gydymo ir slaugos įstaigas kitos savivaldybės teritorijoje nei jų deklaruota gyvenamoji vieta, dėl nežinojimo arba dėl sąmoningo piktnaudžiavimo apie tai neinformuoja savivaldybių administracijų ir toliau gauna jiems jau nebepriklausančias tikslines kompensacijas. Sužinojus pavėluotai, savivaldybių galimybės susigrąžinti permoką yra gana sudėtingos – arba iš asmens gaunamos kitos išmokos, arba teismo keliu, o po mirties – dar sudėtingiau“, – komentuoja parlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė.

Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymo 12 straipsnio pakeitimo įstatymo projektu siekiama užtikrinti, kad savivaldybių administracijos efektyviau kontroliuotų tikslinių kompensacijų skyrimą ir mokėjimą, o savivaldybių gydytojai turėtų galimybę tikrinti ir atnaujinti duomenis, turėdami ribotą prieigą prie e. sveikatos sistemos. Šiam tikslui įgyvendinti pateiktas Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo 65 straipsnio 4 dalies papildymas, sukonkretinant savivaldybės gydytojų funkcijas. Savivaldybių gydytojai kartą per mėnesį rengtų ir teiktų informaciją apie pacientus, kuriems teikiamos paslaugos kitų savivaldybių teritorijose esančiose palaikomojo gydymo ir slaugos įstaigose. Patiems pacientams nebeliktų prievolės informuoti savivaldybių.

Projektai buvo įtraukti į vakar opozicijos suformuotą Seimo posėdžio darbotvarkę. Toliau jie bus nagrinėjami komitetuose, numatomas svarstymas parlamento posėdyje – birželio pabaigoje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Rimantė Šalaševičiūtė

Mob. 8 698 42 672, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-04-30 08:55
   Monika Kutkaitytė