Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Valdo Rakučio pranešimas: „Pilietinio ir patriotinio ugdymo problemos Lietuvoje. Kaip mūsų mokyklą baigęs jaunimas yra pasirengęs atlikti savo pilietines pareigas?“

 

2021 m. gegužės 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 5 d. 12 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje įvyks Seimo nario Valdo Rakučio organizuojama spaudos konferencija: „Pilietinio ir patriotinio ugdymo problemos Lietuvoje. Kaip mūsų mokyklą baigęs jaunimas yra pasirengęs atlikti savo pilietines pareigas?“

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pilietiniam ir patriotiniam ugdymui skiria išskirtinį dėmesį, orientuodamasis į Vyriausybės programos nuostatas. Vyriausybės programoje įtvirtintas visuotinio saugumo principas, kuris remiasi tiek Lietuvos kariuomenės, tiek visos valstybės, jos piliečių aktyviu dalyvavimu bei pasirengimu ginkluotai gynybai, kovai su nekarinėmis grėsmėmis; tiek valstybės institucijų, tiek visuomenės įsitraukimu.

NSGK narys, vykdydamas parlamentinės kontrolės pareigą, inicijavo esamos padėties įvertinimą ir užklausė Lietuvos kariuomenės, kaip pilietiškai, patriotiškai ir fiziškai pasirengę jaunuoliai ateina atlikti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos į Lietuvos kariuomenę, kokios yra jų žinios bei pilietinės ir patriotinės nuostatos.

Gautiems atsakymams įvertinti bei siekiant pateikti informaciją visuomenei, organizuojama spaudos konferencija, kurioje dalyvaus komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, komiteto narys Valdas Rakutis, Lietuvos kariuomenės atstovas ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LIJOT) prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas.

Spaudos konferencijos metu bus aptartos šios temos:

Spaudos konferencijos organizavimo priežastis, procesas ir rezultatų reikšmė. Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos Respublikos Prezidento ir Seimo NSGK teikiamas prioritetas pilietinio ir patriotinio ugdymo tema. V. Rakutis.

Pilietinių ir patriotinių nuostatų reikšmė krašto gynybai ir saugumui, NSGK komiteto veiklos, remiančios šį veiklos barą. NSGK pirmininkas L. Kasčiūnas.

Šauktinių nuostatos ir jų pilietinis, patriotinis pasiruošimas Tėvynės gynybos atveju. Lietuvos kariuomenės atstovas.

Jaunimo organizacijų narių nuostatos. Ko reikėtų stiprinant jaunimo pilietinį pasiruošimą ir kokio rezultato būtų galima tikėtis? LIJOT prezidentas L. K. Vaičiakas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Valdas Rakutis

Tel. (8 5)  239 6613

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-05-04 16:04
   Monika Kutkaitytė