Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: „Nevyriausybinių organizacijų sektorius galėtų būti stiprinamas ir finansuojamas iš nepaskirstytų GPM paramai lėšų“

2021 m. gegužės 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo nario Justo Džiugelio iniciatyva surengto pasitarimo metu Vyriausybės, didžiausių nevyriausybinių organizacijų (NVO), Valstybinės mokesčių inspekcijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atstovai diskutavo apie didesnio NVO sektoriaus finansavimo galimybes.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 15 tūkstančių aktyviai veikiančių nevyriausybinių organizacijų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) 2014–2019 m. duomenys rodo, kad pilietinės įtakos indeksas mūsų šalyje nėra aukštas. Tuo tarpu pandemijos ir karantino metu pilietinis sektorius  įrodė savo vertę ir parodė būtinybę.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

 

Pilietinis ir NVO sektorius stiprinamas keletu krypčių, kurias numato dar 2019 m. Seime priimtos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo pataisos. Tame tarpe ir finansinės paramos didinimu. Tačiau iki šiol įstatymas, deja, neveikia, nes nebuvo priimti poįstatyminiai aktai.

Susitikimo metu SADM Nevyriausybinių organizacijų plėtros skyriaus vadovė Aurelija Olendraitė patikino, kad netrukus, ne vėliau kaip iki antro ketvirčio pabaigos, veiklą pradės Nevyriausybinių organizacijų fondas, kuris dar šiais metais paskirstys 1,4 mln. eurų paramą.

Tuo tarpu nevyriausybinių organizacijų atstovai pasigedo finansavimo ilgalaikiškumo garantijų, mat, kaskart abejojant dėl ateinančių metų galimybių, stringa ilgalaikiai, tačiau visuomenei svarbūs projektai. Todėl Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai priklausančio J. Džiugelio įsitikinimu, NVO finansavimas galėtų būti kur kas didesnis ir stabilesnis, jei šioms organizacijoms atitektų į biudžetą patekusi niekam nepaskirta GPM paramos dalis. 2019 metais ši dalis buvo daugiau nei 20 milijonų eurų.

„Manau, skirdama šiuos pinigus nevyriausybinių organizacijų veiklai, valstybė palaikytų pilietinės visuomenės augimą. Tai ypač svarbu stiprinant demokratiją ir sprendžiant didžiausius pažeidžiamų grupių iššūkius – kovojant su skurdu, priklausomybėmis, skatinant žmonių su negalią integraciją į pilietinį, visuomeninį gyvenimą bei darbo rinką“, – įsitikinęs J. Džiugelis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

   Naujausi pakeitimai - 2021-05-11 10:30
   Monika Kutkaitytė