Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Monikos Ošmianskienės pranešimas: „Europos ateitis – Tavo reikalas“

2021 m. gegužės 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 9 d. startavo neeilinis, visus metus truksiantis renginys – Konferencija dėl Europos ateities, kuriame kiekvienas galės išsakyti savo idėjas. Renginį turėtų vainikuoti plenarinis posėdis, kuriame dėl Europos ateities klausimų balsuos ne tik Europos institucijų, bet ir visų šalių nacionalinių parlamentų atstovai ir gyventojai.

2004 m. gegužės 1 d. į Europos Sąjungą (ES) įstojo Lietuva ir dar 9 valstybės. Šiemet gegužės 1 d. švenčiame buvimą laisvės, saugumo ir teisingumo erdvėje jau 17 metų.

Taiki, suvienyta ir klestinti – tokia vizija įkvėpė šiandieninės Europos Sąjungos sukūrimą. Atrodytų tikslas pasiektas, dar niekada Europos žmonės negyveno taip ilgai taikos ir stabilumo erdvėje. Tačiau „Brexit’as“ siunčia nerimo signalą, kurio nevalia ignoruoti. Piliečiai pasirinko išeiti.

Kokia gi ateitis laukia Europos? Šiandien tą nulemti gali kiekvienas. Europa nori išgirsti savo piliečių balsą, idėjas ir vizijas. Pirmą kartą ES istorijoje organizuojamas beprecedentis renginys  –Konferencija dėl Europos ateities, kurioje piliečiai, pilietinė visuomenė ir ES bei valstybių narių institucijos dalyvaus kaip lygūs partneriai sprendžiant ES ateities klausimus.

Konferencijos tikslas – sulaukti grįžtamojo ryšio iš piliečių. Tam skirta internetinė platforma (futureu.europa.eu), kurioje kiekvienas gali teikti savo siūlymus, peržiūrėti kitų siūlymus, balsuoti. Taip pat organizuoti diskusijas, renginius.

Kodėl Konferencija organizuojama dabar ir ką ji duos man, jums, skaitantiems šį tekstą, mūsų draugams ir artimiesiems?

Kai kurie iš mūsų esame įsitikinę, kad sprendimus ES mastu priima tik tie, kurie priklauso politiniam ar ekonominiam elitui. Galime jaustis nutolę nuo Briuselyje priimamų sprendimų, nematome, kad būtų sprendžiamos mums aktualios problemos, kartais nebesuprantame ES paskirties, kai jaučiamės, kad negalime daryti jokios įtakos organizacijai, kuriai priklausome. Klausiame savęs, kodėl mums turi rūpėti Vokietijos ar Italijos piliečių problemos, jei pakankamai turime savų rūpesčių.

Galbūt yra atvirkščiai – Jūs turite viziją, aiškią idėją ir matymą apie ES ateitį. Žinote, ką reikia keisti politinėse gairėse ar strategijose, bet jaučiatės negirdimas, tad Jūsų idėjos, siūlymai ar keliamos problemos nugula Jūsų stalčiuose. ES politinis ir biurokratinis aparatas milžiniškas, tačiau pasiekti sprendimų priėmėjų nepavyksta.

Siekiant priartinti Europą prie žmonių, padaryti Europos Sąjungą prieinamą kiekvienam, sudaryti galimybę patiems piliečiams teikti pasiūlymus ir spręsti – tiesiogiai dalyvauti Europos ateities kūrime ir buvo sumanyta Konferencijos idėja.

Konferencija grindžiama principu „iš apačios į viršų“. Piliečiai skatinami dalyvauti ar patys inicijuoti diskusijas apie Europos ateitį bendroje deklaracijoje nurodytomis temomis: sveikata, klimato kaita, stipresnė ekonomika, socialinis teisingumas ir darbo vietos, skaitmeninė transformacija, teisės ir vertybės, teisinė valstybė, švietimas, kultūra ir jaunimo reikalai, ES vaidmuo pasaulyje ir demokratinių procesų, kuriais grindžiama ES, rėmimo būdai. Piliečiai kviečiami siūlyti ir kitų jiems svarbių diskusijų temų.

Diskusijos taip pat gali apimti kompleksinius klausimus, susijusius su ES gebėjimu pasiekti rezultatų įgyvendinant politikos prioritetus, pavyzdžiui, geresnio reglamentavimo, subsidiarumo ir proporcingumo principų taikymo.

Renginį turėtų vainikuoti plenarinis posėdis, kuriame dėl Europos ateities klausimų balsuos ne tik Europos institucijų, bet ir visų šalių nacionalinių parlamentų atstovai ir gyventojai.

Kviečiu aktyviai dalyvauti visus metus truksiančioje Konferencijoje ir nulemti savo ir Europos ateitį. Teikite savo idėjas ir siūlymus specialioje platformoje (futureu.europa.eu). Organizuokite ar prisidėkite prie renginių organizavimo, nepamirškite, kad Europos ateitis – Jūsų rankose!

 

Daugiau informacijos:

Monika Ošmianskienė

Lietuvos Respublikos Seimo narė, Europos reikalų komiteto narė

Mob. 8 698 42 296

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-05-11 14:46
   Jolanta Anskaitienė