Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Orintos Leiputės pranešimas: „Seime – reakcija į savižudybę: inicijuojamas komiteto posėdis dėl mobingo sveikatos apsaugos sektoriuje“

2021 m. gegužės 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narė Orinta Leiputė kreipėsi į Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininką Antaną Matulą prašydama surengti klausymus apie mobingą sveikatos apsaugos sektoriuje.

„Prašau Jūsų artimiausiu metu numatyti laiką ir organizuoti klausymus apie mobingą sveikatos apsaugos sektoriuje. Dabartinė situacija, kai medikai neištvėrę žudosi, reikalauja skubios parlamentinės kontrolės ir skubių sprendimų situacijai spręsti“, – rašoma Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narės kreipimesi.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Komitetas atsakė teigiamai: klausimo svarstymas įtraukiamas į gegužės 26 d. posėdžio darbotvarkę.

Medikų bendruomenę ir visuomenę neseniai sukrėtė naujas incidentas: iš gyvenimo pasitraukė Respublikinės Šiaulių ligoninės medikė. Iškart prabilta apie mobingą.

Tarptautinė slaugytojų dienos, minimos gegužės 12-ąją, išvakarėse Seime kalbėjusi Lietuvos slaugos specialistų organizacijos (LSSO) prezidentė Aušra Volodkaitė taip pat kėlė psichologinio smurto ir mobingo problemas, alinančias slaugytojus. Anot jos, šios problemos ypač išopėjo pandemijos piko metu: trūkstant darbuotojų, daugeliui sergant ir izoliuojantis, didėjo krūviai ir atsakomybė, darbuotojai buvo perkeliami iš vieno skyriaus į kitą. „Ne visada tai vyko geranoriškai susitariant, dažnai slaugytojai patirdavo psichologinį spaudimą“, – sakė A. Volodkaitė.

Ji sugretino apklausas, atliktas Islandijoje ir Lietuvoje: 100 proc. slaugytojų Islandijoje sako patyrę psichologinį smurtą, tuo tarpu Lietuvoje tai pripažįsta tik 70 proc. apklaustų slaugytojų. „Mūsų žmonės įpratę iškęsti, nelinkę skųstis, pranešti“, – kalbėjo A. Volodkaitė.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės strateginės analizės centras STRATA 2019 m. prognozavo, kad per artimiausius 10 metų mūsų šalyje trūks apie 7000 slaugos darbuotojų.

***

Savižudybių prevencijos interneto svetainė, skirta savižudybės krizę išgyvenančiam žmogui, šalia jo esančiam artimajam ir profesionalią pagalbą teikiantiems specialistams:  www.tuesi.lt

 

Emocinė (psichologinė) pagalba telefonu arba internetu: www.klausau.lt

 

Emocinė pagalba vaikams „Vaikų linija“

Kasdien (11–23 val.) tel. 116 111

www.vaikulinija.lt

 

Emocinė pagalba jaunimui „Jaunimo linija“

Visą parą tel. 8 800 28 888

www.jaunimolinija.lt

 

Emocinė pagalba suaugusiems „Vilties linija“

Visą parą tel. 116 123

www.viltieslinija.lt

 

Emocinė pagalba moterims „Pagalbos moterims linija“

Visą parą tel. 8 800 66 366

www.moters-pagalba.lt

 

Emocinė pagalba rusakalbiams

„Linija Doverija“

II–IV (16–20 val.)

Tel. 8 800 77 277

 

Krizių įveikimo centras

Antakalnio g. 97, Vilnius

www.krizesiveikimas.lt

 

Psichologinė pagalba emigrantams

Visą parą: www.psyvirtual.lt

[email protected]

 

Draugystės ir emocinės pagalbos linija vyresnio amžiaus žmonėms

Darbo dienomis I–V (8–20 val.) tel. 8 800 800 20

www.sidabrinelinija.lt

[email protected]

 

 

Daugiau informacijos:

Karolis Klimka

komunikacija | LSDP frakcija

Mob. 8 612 24 803

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-05-12 12:36
   Monika Kutkaitytė