Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės pranešimas: „2026-ieji paskelbti Žemaičių vyskupo Motiejaus Kazimiero Valančiaus metais“

2021 m. gegužės 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos Respublikos Seimas nutarė 2026-uosius paskelbti Žemaičių vyskupo Motiejaus Kazimiero Valančiaus metais.

Motiejus Kazimieras Valančius – viena svarbiausių XIX a. vidurio Lietuvos religinio, kultūrinio, visuomeninio ir politinio gyvenimo asmenybių: žemaičių vyskupas, švietėjas, blaivybės sąjūdžio pradininkas ir puoselėtojas, knygnešystės organizatorius, Tautos žadintojas, istorikas, politikas, rašytojas, savo veikla ir kūryba padėjęs pamatus tautinei savimonei ugdyti.

„2026 metų vasario 28 dieną bus minimos šios iškilios, reikšmingos ir dabarties, ir ateities kartoms asmenybės 225-osios gimimo metinės. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad mano inicijuotą projektą pasirašė visi Seimo žemaičiai ir jam plenariniame posėdyje pritarta“, – sako Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo nutarime siūloma Vyriausybei iki 2024 m. spalio 1 d. parengti ir patvirtinti Žemaičių vyskupo Motiejaus Kazimiero Valančiaus metų programą, o 2025 metų ir 2026 metų valstybės biudžetuose numatyti lėšų Vyriausybės patvirtintai Žemaičių vyskupo Motiejaus Kazimiero Valančiaus metų programai įgyvendinti.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė

Mob. 8 698 42 672, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-06-22 16:26
   Asta Markevičienė