Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Andriaus Kupčinsko pranešimas: „2022-ieji – Romui Kalantai“

2021 m. gegužės 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Disidento Romo Kalantos žūties išvakarėse Lietuvos Respublikos Seimas nutarė 2022-uosius paskelbti šio laisvės šauklio metais.

Sprendimas priimtas siekiant pažymėti R. Kalantos žūties 50-metį ir skatinti Lietuvos visuomenę domėtis istorine praeitimi. „Romo Kalantos pasiaukojimas sukėlė pasipriešinimą visai sovietinei santvarkai, todėl kiekvienas suprantame šios aukos prasmę Lietuvos išsilaisvinimui“, – teigė Seimo narys Andrius Kupčinskas. R. Kalantos įkvėpti tūkstančiai žmonių žygiavo Kauno gatvėmis ir skandavo „Laisvę Lietuvai“. Pažymėtina, kad antisovietiniai neramumai Kaune po R. Kalantos žūties buvo vieni gausiausių Sovietų Sąjungoje. Prieš beveik 50 metų įvykusi precedento neturinti žmogaus asmeninė tragedija ir toliau skatino Lietuvos išsivadavimo siekį, vėliau lėmusį ir peraugusį į Sąjūdį.

„Romas Kalanta – didvyris. Didvyris, kuris iš begalinės meilės savo šaliai, protestuodamas prieš tuometinį sovietų režimą ir kovodamas vardan Laisvos Lietuvos, paaukojo net savo gyvybę. Jo veiksmai nebuvo bevaisiai: niekas tuo laiku taip nesustiprino Lietuvos bendrystės jausmo kaip Kalantos auka. Sovietai jau tikėjosi, kad Laisvės kova Lietuvoje baigta, susidorojus su Lietuvos partizanais. Tačiau R. Kalantos Laisvės fakelas visiems lietuviams priminė, kad Išsilaisvinimo kova tęsiama ir pakeliui su Lietuvos Bažnyčios kronika nuvedė Tautą į Sąjūdį“, – teigė A. Kupčinskas.

Artėjant šių įvykių penkiasdešimtmečiui, labai svarbu neleisti išblėsti R. Kalantos atminimui. Šiandien, gegužės 14 d., prie Kauno muzikinio teatro sodelio organizuojamas renginys „Pavasario žiedai Romui Kalantai“. Kviečiame visus einant pro Romo Kalantos paminklą padėti gėlės žiedą – žiedą žydinčio pavasario, kurį mes galime stebėti Laisvoje šalyje, tokių žmonių kaip Romas Kalanta dėka.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys

Andrius Kupčinskas

Mob. 8 698 42 690

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-05-14 09:14
   Monika Kutkaitytė