Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Kultūros komiteto pirmininko Vytauto Juozapaičio pranešimas: „Lietuvoje bus nutiesti kultūros keliai“

2021 m. gegužės 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 14 dieną registruotas Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo pakeitimo projektas, kuris įstatyminiu lygiu reglamentuos Lietuvoje jau žinomą, bet iki šiol dar neapibrėžtą kultūros kelio koncepciją.

Kultūros keliai tai yra kultūros, švietimo, kultūros paveldo ir turizmo maršrutai, kurie leidžia jais keliaujantiems žmonėms susipažinti su istoriniais keliais, kultūros koncepcija, išskirtinės svarbos asmenybėmis ar reiškiniais, taip puoselėjant europinių vertybių supratimą ir pagarbą joms. Priėmus įstatymo projektą bus suformuoti keli kultūros kelių lygmenys, todėl tokius projektus galės vystyti tiek Lietuvos savivaldybės, kultūros įstaigos ir asociacijos, tiek Lietuvos valstybė drauge su kitomis regiono ir Europos šalimis.

Kartu su Kultūros ministerijos specialistais paruoštas įstatymo projektas padės Lietuvos regioninės politikos plėtojimui, paskatins įvairesnį Lietuvos miestų, miestelių ir kaimelių kultūrinį gyvenimą, pagyvins kultūrinį ir pažintinį turizmą, leis Lietuvos žmonėms susipažinti su skirtingų Lietuvos regionų kultūra ir istorija, o užsienio turistus supažindins su Lietuvos kultūros paveldu ir tradicijomis.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas

Vytautas Juozapaitis

Tel. (8 5) 239 6559

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-05-14 12:29
   Monika Kutkaitytė