Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Gintauto Kindurio pranešimas: Seime vyko pasitarimas-diskusija dėl planuojamo verslinės žūklės ribojimo

2021 m. gegužės 24 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 24 d. Seimo nario Gintauto Kindurio inicijuotame pasitarime-diskusijoje dalyvavo aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis, Seimo narė, Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė, Aukštaitijos žvejų verslininkų asociacijos pirmininkas Danius Pumputis, gamtos mokslų daktaras Vytautas Kesminas, ekologijos ir aplinkotyros mokslų daktaras Arvydas Švagždys, Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis ir šio komiteto biuro patarėjas Rolandas Juknevičius.

Šiuo metu Seime yra pateiktas Žuvininkystės įstatymo Nr. VIII-1756 2, 5, 6, 8, 14, 141, 143, 15, 16, 173, 20, 22, 27, 31 straipsnių pakeitimo ir 144 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymo projekto Nr. XIVP-343 ir jį lydinčiųjų – Aplinkos apsaugos rėmimo programos įstatymo Nr. VIII-2025 4 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-344 bei Mėgėjų žvejybos įstatymo Nr. IX-2389 6 ir 11 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIVP-345. Be to, yra ir kitų projektų, kuriais siekiama apriboti verslinę žūklę.

 

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Susitikime plačiau apžvelgtas verslinės žūklės klausimas ežeruose ir upėse. Priminta, kad įstatymo projektui yra užsakytas ekspertinis vertinimas, rengiama Vyriausybės išvada.

Pasitarimo dalyviai išsakė savo poziciją verslinės žūklės ribojimo klausimu, išklausyta mokslininkų informacija apie seliavos, ežerinių stintelių, ungurių išteklius ežeruose, jų naudojimą ir atkūrimą. Kalbėta ir apie antropogeninį poveikį, turintį įtakos žuvų išteklių mažėjimui. Tikėtina, kad svarstymo procese įstatymo projekto nuostatos keisis. Konstatuota, kad mokslininkai, žvejai verslininkai, kiti suinteresuoti asmenys bus kviečiami į komitetų klausymus svarstant minėtus įstatymų projektus.

 

Daugiau informacijos:

Gintautas Kindurys, Lietuvos Respublikos Seimo narys

Tel.: (8 5)  239 6718, mob. 8 668 42 147

El. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-05-24 16:52
   Jolanta Anskaitienė