Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Dovilės Šakalienės pranešimas: „Lukašenkos režimo dovana Vaikų gynimo dienos proga: vaikai – politiniai kaliniai“

2021 m. gegužės 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 2021 m. gegužės 27 dieną 12.30 val. Seime vyks spaudos konferencija, skirta atkreipti dėmesį į Baltarusijoje vykstantį vaikų įkalinimą dėl politinių motyvų. Šiuo metu Baltarusijoje jau 6 nepilnamečiai yra pripažinti politiniais kaliniais. Tai Nikita Zolotariovas, Vitalijus Prochorovas, Sergejus Gackevičius, Denisas Chazei ir Deivydas Zbaranskis. Tikslus nepilnamečių, sulaikytų dėl politinių priežasčių, skaičius apskritai nėra žinomas, nes tokia statistika yra slepiama Baltarusijos prokuratūros.

  Spaudos konferenciją organizuojanti Seimo narė Dovilė Šakalienė teigia, kad „šiuo metu Baltarusijoje vykstantys vaikų suėmimai ir kalinimas pažeidžia bet kokius žmogiškumo principus. Net valstybinio terorizmo akto fone vis dar per daug lietuvių ir tarptautinės bendruomenės narių įsivaizduoja, kad, nepaisant politinės diktatūros, Baltarusijoje yra tvarka ir kažkoks teisingumas. Kad daugumos tai neliečia. Visgi baudžiamieji procesai prieš vaikus, vaikų uždarymas į kalėjimus vien dėl dalyvavimo taikiuose protestuose su tėvais... Visa tai rodo, kad režimui nėra jokių tabu. Šiame kontekste glumina ir Baltarusijoje dirbančių tarptautinių nevyriausybinių organizacijų tyla, jų dėmesį taip pat bandome atkreipti“.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Daugiausiai dėmesio Baltarusijoje sulaukė N. Zolotariovo byla.

2021 m. vasario 22 d. 17-metis Nikita Zolotariovas buvo nuteistas penkeriems metams kalėjimo už tai, kad jis tariamai metė molotovo kokteilį po dviejų omonininkų kojomis ir organizavo „masinius neramumus“. Teismo procese buvo gausu teisės į teisingą teismą pažeidimų, policija jį apklausė nedalyvaujant advokatui ar tėvams, o sulaikymo metu ir areštinėje jis buvo mušamas lazda su elektrošoku.

Be to, jis daugiau nei šešis mėnesius buvo laikomas kardomajame kalinime ir šiuo metu yra laikomas vienutėje, taip pažeidžiant žmogaus teisių standartus dėl elgesio su sulaikytais vaikais. N. Zolotariovui tariamo nusikaltimo metu buvo 16 metų; jis serga epilepsija.

Gardino vaikų hospiso vadovė Volha Vialichka teigia, kad „vaikai šiandien režimo yra įvairiais būdais naudojami tam, kad spaustų jam nepalankius žmones. Nepilnamečiai įkalinami, tėvai traumuojami, taip kuriant bauginimo atmosferą. Žmonėms grasinama, kad jų vaikai bus atimti ne dėl to, kad jie netinkami tėvai, o darant politinį spaudimą tėvams. Kadangi režimas pradėjo masiškai atiminėti nukentėjusius ginančių teisininkų licencijas, tapo neprieinama teisė į gynybą ir nebeįmanoma užtikrinti teisės į teisingą teismą“.

Baltarusijoje vyksta ir kiti vaiko teisių pažeidimai. Laisvės atėmimo bausmė skirta penkiolikmečiui, kuris buvo išsiųstas į uždarą mokymo įstaigą už tai, kad paskelbė policijos pareigūnų duomenis „Telegram“ kanale. Yra žinoma, kad mažiausiai du nepilnamečiai kartu su suaugusiaisiais buvo nuteisti kalėti pagal Baltarusijos Baudžiamojo kodekso 293 straipsnį (masiniai neramumai). Bresto Moskovskij apygardos teismo, kuriam pirmininkauja Vera Filonik, nuosprendžiu 17-mečiai Sergejus Gackevičius ir Denisas Chezei buvo nuteisti po trejus metus kalėjimo; tariamus veiksmus jie padarė būdami 16 metų. Zhlobino apygardos teismo nuosprendžiu 17-metis Vitalijus Prochorovas buvo nuteistas dvejiems metams laisvės atėmimo pagal Baltarusijos Baudžiamojo kodekso 342 ir 364 straipsnius, t. y. kaltintas smurto panaudojimu prieš policijos pareigūnus (akmens metimas į automobilį).

 

Spaudos konferencijoje dalyvaus:

Dovilė Šakalienė, Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos narė;

Volha Vialichka, Gardino vaikų hospiso direktorė;

Sviatlana Cichanouskaja, Baltarusijos opozicijos lyderė;

Nikitos Zolotariovo tėvas;

Yulija Levanchul, advokatė iš Baltarusijos,  gynusi režimo persekiojamus žmones.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narės Dovilės Šakalienės patarėjas

Ruslanas Baranovas

El. p. [email protected], mob. 8 662 16 326

   Naujausi pakeitimai - 2021-05-27 14:07
   Monika Kutkaitytė