Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narių Andriaus Kupčinsko ir Mindaugo Skritulsko pranešimas: parlamentarai kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl padėties atliekų tvarkymo rinkoje

2021 m. gegužės 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šią savaitę Seimo Ekonomikos komiteto nariai Andrius Kupčinskas ir Mindaugas Skritulskas kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl padėties Lietuvos atliekų tvarkymo rinkoje ir dėl galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi, kuomet atliekų tvarkymo rinką užimančios dvi bendrovės galimai riboja konkurencijos galimybes kitoms bendrovėms. Kyla abejonių, ar atliekų tvarkyme egzistuoja sveika verslo konkurencija: ar galimai esant šioms aplinkybėms mokesčių mokėtojai nepermoka už atliekų tvarkymą?

„Yra pagrindo manyti, kad kelios bendrovės galimai užima dominuojančią padėtį atliekų tvarkymo rinkoje ir ja piktnaudžiauja. Tikimasi, kad bus įvertinti visi veiksniai, kurie galėtų daryti vienpusę lemiamą įtaką atliekų tvarkymo rinkoje, tarp kurių – rinkos dalių paskirstymas ir stabilumas, įėjimo į rinką kliūtys. Konkurencijos principų ignoravimas arba iškraipymas vidaus rinkoje ne tik riboja verslo galimybes, naujų paslaugų tiekėjų atsiradimą rinkoje, bet ir mažina vartotojams pasirinkimo galimybes“, – teigia Seimo narys M. Skritulskas.

Konkurencijos įstatymo 3 straipsnio 2 dalis dominavimą apibrėžia kaip vieno ar daugiau ūkio subjektų padėtį atitinkamoje rinkoje, kai tiesiogiai nesusiduriama su konkurencija arba kuri įgalina daryti vienpusę lemiamą įtaką atitinkamoje rinkoje veiksmingai ribojant konkurenciją. Jeigu neįrodoma priešingai, laikoma, kad kiekvienas iš trijų ar mažesnio skaičiaus ūkio subjektų, kuriems tenka didžiausios atitinkamos rinkos dalys, kartu sudarančios 70 procentų ar didesnę atitinkamos rinkos dalį, užima dominuojančią padėtį.

„Konkurencijos įstatymo 7 straipsnis draudžia piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi atitinkamoje rinkoje atliekant įvairius veiksmus, kurie riboja ar gali riboti konkurenciją, nepagrįstai varžo kitų ūkio subjektų galimybes veikti rinkoje arba pažeidžia vartotojų interesus. Todėl Konkurencijos tarybos prašome įvertinti situaciją Lietuvos atliekų tvarkymo rinkoje, nustatant, kokios yra įėjimo į šią rinką kliūtys naujoms bendrovėms. Taip pat prašome įvertinti, ar konkursus laimėjusios įmonės nėra tarpusavyje susijusios per akcininkų kapitalą ar kitais būdais“, – teigia Seimo narys A. Kupčinskas.

Kreipimesi taip pat prašoma nustatyti, kokią atliekų dalį (tonomis, procentais) į regioninius atliekų tvarkymo centrus nuveža viešųjų pirkimo būdu parinktos bendrovės, tuo pačiu įvertinant paskutinių 3 metų šių duomenų pokyčių dinamiką.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai

Andrius Kupčinskas

Mob. 8 698 42 690

El. p. [email protected]

 

Mindaugas Skritulskas

Mob. 8 683 23 341

El. p. [email protected] 

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-05-28 08:01
   Eglė Saulė Trembo