Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

65-asis COSAC: svarbių sprendimų metas Europos Sąjungos politikoje – įtraukus ekonomikos atsigavimas ir siekis visiems europiečiams formuoti Europos ateitį

2021 m. birželio 1d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 31 d. – birželio 1 d. Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojai Laima Andrikienė, Domas Griškevičius, Marius Matijošaitis, Komiteto  narys Tomas Tomilinas dalyvauja nuotoliniame Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) 65-ajame plenariniame posėdyje. Birželio 1 d. vykusiame posėdyje apsikeista nuomonėmis apie nacionalinius ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planus bei Konferenciją dėl Europos ateities.

M. Matijošaitis padėkojo pirmininkaujančiai Europos Sąjungos Tarybai Portugalijai už pastangas pagreitinti „Kitos kartos ES“ finansinių priemonių paketo įgyvendinimą, pasveikino teisinių procedūrų dėl nuosavų išteklių sprendimo ratifikavimo užbaigimą siekiant sėkmingo ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planų įgyvendinimo. „Tikėdamiesi skaidrių, progresyvių ir protingų investicijų galime ne tik atsigauti, bet ir klestėti“, – pabrėžė politikas.

L. Andrikienė, kalbėdama Seimo delegacijos vardu, pažymėjo, kad Lietuvos prioritetai Konferencijoje – saugumas ir investicijos į atsparumą išorės grėsmėms, ES pamatinės vertybės ir ES atvirumas kaimyninėms šalims, demonstruojančioms europinę orientaciją, taip pat žalioji ir skaitmeninė darbotvarkės. Parlamentarė akcentavo, kad Lietuvos pozicija – nekeisti galiojančių ES sutarčių, veikti jų ribose, koncentruojantis į tas sritis, kur galime pasiekti sutarimą. Politikė pabrėžė, kad  „labai svarbus piliečių vaidmuo šioje Konferencijoje: būtent piliečiai turi „užduoti toną“ ir atlikti svarbiausią vaidmenį Konferencijoje, kuri vyks iki šių metų pabaigos, o jos išvados turi būti pateiktos 2022 metų pavasarį“.

COSAC dalyviai pabrėžė sėkmingo nacionalinių ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planų įgyvendinimo svarbą ir tai, kad jie turi būti orientuoti į ateities ekonomikos pertvarką, tvarumą ir atsigavimą po COVID-19 pandemijos. Dauguma nacionalinių parlamentų akcentavo savo įsitraukimą tuos planus rengiant ir tolesnę parlamentinę priežiūrą stebint jų įgyvendinimą.

Daug dėmesio buvo skirta Konferencijai dėl Europos ateities – daug žadančiam interaktyviam  procesui, kurio metu per skaitmeninę platformą vyks atviros, įtraukios ir skaidrios piliečių diskusijos apie tai, kokios mums reikia Europos ateities.  COSAC dalyviai kalbėjo apie nacionalinių parlamentų aktyvų vaidmenį Konferencijos procese, sveikino ES institucijų ir valstybių narių lygiavertį atstovavimą Konferencijos plenarinėse sesijose, komitetų ir darbo grupių veikloje, taip pat pritarė Konferencijos išvadų priėmimui konsensuso principu.

Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencija (COSAC, angl. Conference of Parliamentary Committees for Union Affairs) – Europos Sąjungos valstybių narių nacionalinių parlamentų Europos reikalų komitetų ir Europos Parlamento narių konferencija. Forumas, kuris rengiamas kas šešis mėnesius, jei mano esant tinkama, gali priimti bet kokį pasiūlymą Europos Parlamentui, Tarybai ir Komisijai. Ši konferencija skatina nacionalinius parlamentus ir Europos Parlamentą keistis informacija ir geriausia praktika.

Portugalija pirmininkauja ES Tarybai 2021 m. sausio 1d. – 2021 m. birželio 30 d.

 

Daugiau informacijos:

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Aistė Pikiotienė, tel. (8 5) 239 6864

   Naujausi pakeitimai - 2021-06-02 09:30
   Jolanta Anskaitienė