Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis – už naujovišką požiūrį į duomenų centrų plėtrą

2021 m. birželio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitetis birželio 7 d. posėdyje diskutavo apie duomenų centrus.

Posėdžio dalyviai aiškinosi, kas „telpa“ į sąvoką „duomenų centras“, aptarė duomenų centrų paslaugų teikimo sąlygas Lietuvoje, analizavimo priežastis, kurios trukdo siekti pažangos šioje srityje, susipažino su Europos Sąjungos iniciatyvomis ir kitų šalių patirtimi steigiant duomenų centrus, domėjosi, kaip kitoms Europos Sąjungos šalims sekėsi pritraukti investuotojus šiai veiklai, diskutavo apie valstybinio duomenų centro steigimo Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės pramoninio parko teritorijoje galimybes.

„Reikia keisti požiūrį, atsisakyti įvairių mitų apie saugumą, grėsmes, valdomą turtą, pasisemti patirties iš kaimyninių šalių ir nestatyti naujų tvirtovės sienų, o naudojantis technologijų teikiamomis galimybėmis, suformuoti valstybės užsakymą privačiam sektoriui ir judėti į priekį. Mes šio klausimo nepaliksime be dėmesio, išnagrinėsime egzistuojantį teisinį reguliavimą, Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymą  ir siūlysime įstatymo pataisas, teiksime pasiūlymus, tikėdamiesi paskatinti vykdomąją valdžią greičiau reaguoti į kintančią situaciją ir sparčiau imtis veiksmų valstybinio poreikio suformulavimui“, – sakė pakomitečio pirmininkas Andrius Kupčinskas.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Skaitmeninės darbotvarkės departamento direktorius Arūnas Cijūnaitis teigė: „mes kalbame apie skaidrumą, atvirumą, atvirus duomenis, tačiau tam statom visus įmanomus barjerus“. Jis paaiškino, kaip  egzistuojantis reguliavimas kompromituoja duomenų centrų verslą, atbaido tarptautinės investicijas, neskatina aukštos pridėtinės vertės produktų ir inovacijų kūrimo, trukdo pritraukti rimtus tarptautinius žaidėjus su pažangiausiomis  technologijomis ir patirtimi. Be to, pasak pranešėjo, investicijos, naudojamos neracionaliai. Būtina „pergalvoti koncepciją keičiant ją iš izoliavimosi ir apsiribojimų į atvirą, bet daug saugesnę, klasifikuojant duomenis ir pagal tai priimant sprendimus dėl rizikų suvaldymo priemonių taikymo“,  – pabrėžė A. Cijūnaitis.

Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus informavo apie padėtį Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės pramoniniame parke, kur buvo numatyta pritraukti užsienio investicijų didelio pajėgumo duomenų centrui įrengti. Šiame parke, teigė V. Tomkus, yra duomenų centrų veiklai reikalingas patikimas elektros energijos tiekimas, greta praeina optinio ryšio tinklo infrastruktūra, numatytos pelno ir nekilnojamojo turto mokesčių lengvatos, bet „investuotojų paieškos rezultatai nėra džiuginantys; žiūrint aplinkui, Suomija, Švedija, Lenkija jau turi pritraukusios duomenų centrus, tai mums šioje srityje sekasi ne visai gerai“.  Anot mero, „mūsų visų galutinis tikslas, tai duoti didelę naudą šalies ekonomikai ir konkurencingumui, todėl norėtųsi didesnio dėmesio šiam klausimui iš atsakingų institucijų, nes vis turime galvoti apie šalies poreikius, investicijas ir kaip mums išnaudoti turimą potencialą“.

Asociacijos „Infobalt“ direktorius Mindaugas Ubartas pritarė išsakytoms mintims ir pabrėžė, kad turi baigtis laikas, kai „visi yra padaryti pažeidėjais“ dėl veikiančio teisinio reguliavimo ir, kad  „reikia tai išspręsti“.

 

Diskusijoje dalyvavo pakomitečio nariai, Seimo laikinosios grupės „Skaitmeninė Lietuva“, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, „Infobalt“ atstovai, Kaišiadorių rajono savivaldybės meras.

 

Parengė Ekonomikos komiteto biuro patarėja Irina Jurkšuvienė

Tel. (8 5) 239 6708, el. p. irina.jurksuviene@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2021-06-07 15:18
   Jolanta Anskaitienė