Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario S. Gentvilo pranešimas: Atliekas tvarkančios įmonės įpareigotos atlyginti žalą po bankroto ar nelaimės

2021 m. birželio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Trečiadienį Seimas priėmė aplinkos ministro Simono Gentvilo pasiūlytas Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas, kurios užtikrins atliekų tvarkytojų atsakomybę avarijos atveju – įmonės turės atlyginti gamtai, gyventojams, kitiems ūkio subjektams padarytą žalą.

„Dėl netobulo teisinio reguliavimo, Lietuva tapo prisandėliuota atliekų. Nesąžiningos atliekų pertvarkymo įmonės surinkdavo atliekas ir galiausiai bankrutuodavo. O blogiausiu atveju – kildavo katastrofiški panaudotų padangų sandėlių gaisrai. Reikėjo išspręsti šią problemą kuo greičiau“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis Simonas Gentvilas.

Atliekų tvarkymo įstatymas papildytas straipsniu, reglamentuojančiu atliekas tvarkančių įmonių civilinės atsakomybės draudimą. Įstatyme įtvirtinta, kad pavojingąsias atliekas surenkančios, vežančios, apdorojančios įmonės ir įmonės, surenkančios, vežančios, apdorojančios nepavojingąsias atliekas – naudoti netinkamas padangas – apdraudžia savo civilinę atsakomybę už žalą, kuri, vykdant tokią veiklą ar dėl veiklos vykdytojo neatsargumo ar tyčios, gali būti padaryta tretiesiems asmenims ar jų turtui bei aplinkai.

Liberalo S. Gentvilo manymu, pataisos yra reikšmingos užkertant kelią tokioms katastrofoms, kaip vadinamasis padangų gaisras Alytuje užpernai. „Šį įmonė, apsidraudusi vos 18 tūkst. eurų, sąlygojo nuostolius aplinkiniams žemdirbiams, įmonėms, kitiems ūkio subjektams. Nuostoliai skaičiuojami milijonais, o valstybė ne tik kompensavo milijoninę žalą tretiesiems asmenims – visų pirma ūkininkams, bet ir pati savo lėšomis turi sutvarkyti išdegusius sandėlius“, – sakė Simonas Gentvilas.

Įsigaliojus veikiančių atliekų tvarkytojų civilinės atsakomybės sistemai, įmonės privalės turėti optimalias bankines garantijas, kad jų bankroto atveju atliekos būtų sutvarkytos, o nelaimės atveju nukentėjusiems gyventojams būtų atlyginta ne iš valstybės biudžeto, o iš šių garantijų. Simono Gentvilo požiūriu, tokia tvarka kartu panaikins praktiką sandėliuoti bešeimininkes atliekas apleistose fermose.

Nustatyta, kad, jeigu įmonė nori ar privalo nutraukti atliekų naudojimo ar šalinimo veiklą, ji privalo sutvarkyti atliekas, uždaryti ir sutvarkyti atliekų naudojimo ar šalinimo įrenginius, prižiūrėti juos po jų uždarymo, išvalyti užterštą gruntą ir dirvožemį, įgyvendinti kitas atliekų naudojimo ar šalinimo techniniame reglamente išdėstytame atliekų naudojimo ar šalinimo veiklos nutraukimo plane nurodytas priemones, užtikrinančias aplinkos apsaugą ir visuomenės sveikatos saugą.

 

Daugiau informacijos:

Simonas Gentvilas

Seimo narys

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos ministras

Mob. +370 698 42168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-06-30 14:19
   Valdas Sinkevičius