Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narys A. Kupčinskas kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą dėl Vilniaus g. kapitalinės rekonstrukcijos Kaune

2021 m. liepos 26 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

„Šiuo metu ardoma Vilniaus g. danga – tašytų ir lauko akmenų grindinys – yra saugomo objekto vertingoji savybė. Pagal dabartinį savivaldybės projektą, numatyta tašytus akmenis nulyginti – nupjauti, nudeginti paviršių ir nusklembti briaunas. Kyla pagrįstas klausimas: ar taip kultūros paveldui jautrius darbus vykdanti įmonė nepažeis objekto vertingųjų savybių? Kaip bus apsaugomos objekto vertingosios savybės nuo pažeidimų?“, – kėlė klausimus Andrius  Kupčinskas. 

Politikui klausimus kelia ir tai, kaip Kultūros paveldo departamento (KPD) prie Kultūros ministerijos Kauno skyrius prižiūri ir stebi tokio pobūdžio darbus Kaune, valstybės saugomoje senamiesčio teritorijoje. Ar paveldo niokotojai atsiperka tik eiliniu susirūpinimu ir įspėjimais, o gal jau tapo įprasta praktika skirti baudas už pažeidimus?

„2012 m. rekonstruojant A. Juozapavičiaus pr., visi analogiški akmenys buvo surinkti ir sandėliuojami S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome, dalis akmenų buvo panaudota rekonstruotoms įvažoms į gyventojų kiemus iš A. Juozapavičiaus pr., o didesnioji dalis surinktų autentiškų akmenų atgulė Prisikėlimo bazilikos šventoriuje. Kyla klausimas: jei akmenys bus skaldomi, kur bus panaudota likusioji jų dalis? Šiuo atveju likusiąją dalį būtų galima panaudoti įgyvendinant Prisikėlimo bazilikos šventoriaus tvarkymo antrąjį etapą. Juolab darbus Vilniaus g. dabar vykdanti įmonė išgrindė ir Bazilikos šventorių“, – siūlė A. Kupčinskas.

Atlikus pirmuosius darbus Vilniaus g., aptikta archeologinių radinių – XVII a. monetų lobis, XVIX–VII a. medinis grindinys. Viešojoje erdvėje pasirodžiusioje informacijoje teigiama, kad unikalus medinis grindinys negalės būti išsaugotas, nes tai trukdo Vilniaus g. komunikacijų atnaujinimui. Tad A. Kupčinskas prašė KPD pateikti informaciją, kaip bus užtikrinama archeologinių radinių apsauga, kas vykdo ir toliau vykdys Vilniaus g. rekonstrukcijos archeologinės dalies darbų priežiūrą, kokių priemonių imsis KPD siekiant užtikrinti šios svarbios miesto arterijos apsaugą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai

Andrius Kupčinskas

Mob. 8 698 42 690

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-07-26 12:57
   Jolanta Anskaitienė