Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narių Rimantės Šalaševičiūtės ir Aurelijaus Verygos pranešimas žiniasklaidai: „Kaip bus reglamentuoti skiepytis nuo COVID-19 negalinčių darbuotojų darbo santykiai?“

2021 m. liepos 28 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai dėl galimo nepasiskiepijusių asmenų atleidimo iš darbo ir PGR testų apmokėjimo savo lėšomis, Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovai Rimantė Šalaševičiūtė ir Aurelijus Veryga kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį. Parlamentarams kilo klausimų dėl darbinių santykių tęstinumo darbuotojams, kurie dėl sveikatos būklės negali skiepytis nuo COVID-19, pavyzdžiui, jiems yra buvę alerginių ar anafilaksinių alerginių reakcijų vakcinos sudedamosioms dalims, darbuotojai serga ūmiomis ligomis, negali skiepytis dėl medicininių priežasčių ir kt. Seimo nariai teiraujasi, kaip imantis priemonių dėl privalomojo darbuotojų skiepijimo ir testavimo, bus reglamentuoti šių asmenų darbo santykiai.

Pirma, kas privalės nustatyti asmenų, dėl medicininių priežasčių negalinčių skiepytis nuo COVID-19, sveikatos būklę? Antra, kas išduos dokumentą, liudijantį apie asmens negalėjimą skiepytis nuo COVID-19? Trečia, ar tokiems asmenims valstybės lėšomis bus apmokami PGR testai? Ketvirta, ar Galimybių pasas bus išduodamas asmenims, dėl medicininių priežasčių negalintiems skiepytis nuo COVID-19 ir ar jame atsispindės priežastys, dėl kurių asmuo negali būti skiepijamas nuo COVID-19? Penkta, ar darbdavys privalės sudaryti darbo sąlygas asmeniui, dėl medicininių priežasčių negalinčiam pasiskiepyti nuo COVID-19, kurio darbo specifika neleidžia dirbti nuotoliniu būdu?

„Šių asmenų galimybės tęsti darbą turi būti aiškiai ir kuo greičiau apibrėžtos teisės aktuose“, – pabrėžia Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Rimantė Šalaševičiūtė,

mob.tel. 8698 42672, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-07-28 10:42
   Jolanta Anskaitienė