Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narė Laima Andrikienė: „Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo pataisos dėl kultūros kelių garantuos daugiau skaidrumo ir objektyvumo ir juos sertifikuojant, ir skirstant mokesčių mokėtojų pinigus su jais susijusiems projektams“

2021 m. spalio 1 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Spalio 1 d. įsigalioja Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo pataisos, kurias Seimas priėmė rugsėjo 23 dieną. Šiuo įstatymu vadovaudamasi Lietuvos Respublikos kultūros ministerija nustatyta tvarka organizuos ir vykdys kultūros kelių lygmenų nustatymo ir sertifikavimo procesą, išduos kultūros kelių (išskyrus Europos Tarybos kultūros kelių) sertifikatus, vykdys sertifikuotų kultūros kelių veiklos stebėseną.

Seimo Kultūros paveldo, Europos kultūros kelių ir Šv. Jokūbo kelio parlamentinės grupės pirmininkė Laima Andrikienė pažymėjo: „Pagaliau ir šioje srityje turėsime daugiau tvarkos, daugiau skaidrumo ir gerokai mažiau subjektyvumo bei klaidingų interpretacijų. Tai ypač svarbu ir skirstant valstybės biudžeto lėšas, mokesčių mokėtojų pinigus su kultūros keliais susijusiems projektams. Įstatymu įteisintos normos yra lygiai privalomos visiems: ir Kultūros ministerijai, ir įvairių kultūros kelių projektų iniciatoriams.“

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Remiantis priimtu įstatymu, kultūros kelias apibrėžiamas kaip „kultūros paveldo, kultūrinių kraštovaizdžių, kultūros ir švietimo bendradarbiavimo priemonėmis sukurta teminių komunikacijos kelių sistema, kuria siekiama atgaivinti ir įprasminti su istoriniais keliais, asmenybėmis ir reiškiniais, įvykiais, papročiais ar tradicijomis susijusias kultūros vertybes, sudaryti sąlygas jas pažinti, skatinti visuomenės bei vietos bendruomenių įsitraukimą į šią veiklą ir atsakingumą, atskleidžiant ir išryškinant jų kultūrinį tapatumą nacionaliniame ir europiniame kontekste“.

Seimo narė ir Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos viceprezidentė L. Andrikienė taip pat pažymėjo, kad įstatyme išskiriami keturi kultūros kelio Lietuvoje lygmenys: regioninis, nacionalinis, tarptautinis bei Europos Tarybos kultūros kelio lygmuo. Pirmųjų trijų lygmenų kultūros keliai bus sertifikuojami Lietuvoje, o Europos Tarybos kultūros keliai – Išplėstinio dalinio susitarimo dėl Europos Tarybos kultūros kelių valdybos sprendimu, priimtu remiantis Europos kultūros kelių instituto teikimu ir pagal šio instituto nustatytą tvarką, bei remiantis Europos Tarybos Ministrų komiteto sprendimais.

„Įstatymo pataisų rengime dalyvaujant aukščiausios kvalifikacijos Lietuvos kultūros paveldo ir kultūros kelių ekspertams, įstatyme pavyko apibrėžti kultūros kelius, įskaitant Europos kultūros kelius – tai, ko Lietuvoje seniai reikėjo. Ačiū Seimo Kultūros komiteto pirmininkui prof. Vytautui Juozapaičiui už iniciatyvą, ačiū komiteto išvadų rengėjams kolegoms Seimo nariams Stasiui Tumėnui ir Kristijonui Bartoševičiui už atliktą darbą“, – pažymėjo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė L. Andrikienė.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narės dr. Laimos Andrikienės patarėja

Aldona Drėgvaitė

E. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-10-04 09:18
   Monika Kutkaitytė