A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Tomo Vytauto Raskevičiaus pranešimas: parlamentaras kviečia Prezidentą Gitaną Nausėdą aptarti patobulintą Partnerystės įstatymo projektą

2021 m. spalio 26 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Lietuvos Respublikos Seimo narys, Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius raštu kreipėsi į Prezidentą Gitaną Nausėdą, kviesdamas jį susitikti ir aptarti patobulintą Partnerystės įstatymo projektą.

„Siekiant užtikrinti ir teisiškai apsaugoti visų Lietuvos žmonių lygiateisiškumą, prieš  registruojant patobulintą Partnerystės įstatymo projektą, būtina jį tiesiogiai aptarti su Prezidentu. Prezidentas aktyviai dalyvauja šio teisės akto teisėkūros procese, todėl jo nuomonė yra svarbi“, – teigia T. V. Raskevičius.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Š. m. gegužę Lietuvos Respublikos Seimas po pateikimo grąžino Lietuvos Respublikos partnerystės įstatymo projektą Nr. XIVP-537 iniciatoriams tobulinti. Š. m. liepą Prezidentas išsakė poziciją, kad Partnerystės įstatymą jis būtų vetavęs dėl netinkamo partnerystės sąvokos apibrėžimo.

Šiuo metu yra parengtas patobulintas Partnerystės įstatymo projektas, kuriuo yra atsižvelgiama į suinteresuotų šalių – įskaitant ir paties Prezidento – išsakytus pasiūlymus dėl bendrai gyvenančių nesusituokusių porų partnerystės santykių reglamentavimo.

Seimo narys T. V. Raskevičius jau anksčiau buvo kreipęsis į Prezidentą, kviesdamas jį susitikti ir aptarti Partnerystės įstatymo projektą, tačiau buvo suderintas susitikimas tik su Prezidento kanceliarijos darbuotojais – patarėjais.

Praėjusią savaitę LGBT vaiko mama odontologė Rasa Račienė išplatino viešą kreipimąsi į Prezidentą, ragindama jį palaikyti orų Partnerystės įstatymą. Po šio kreipimosi š. m. spalio 25 d. Prezidentas mamą pakvietė pokalbiui ir susitikimui.

„Susitikimą su mama Prezidentūroje vertinu labai pozityviai, nes Prezidentas iki šios dienos Partnerystės įstatymą tiesiogiai buvo aptaręs tik su šiam įstatymui oponuojančiomis visuomenės grupėmis. Labai tikiuosi, kad prieš registruojant patobulintą Partnerystės įstatymo projektą Seime, įstatymo iniciatoriai turės galimybę šį įstatymą tiesiogiai aptarti ir su Prezidentu“, – sako T. V. Raskevičius. 

Įkvėptas fakto, kad Prezidentas, ilgai nesvarstęs, nusprendė susitikti su ponia R. Račiene, kuri yra mama ir puiki savo srities specialistė, Seimo narys tikisi iš Prezidento sulaukti teigiamo atsakymo susitikti ir aptarti patobulintą Partnerystės įstatymo projektą.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 604

   Naujausi pakeitimai - 2021-10-26 12:49
   Monika Kutkaitytė