Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Aplinkosaugininkas negali uždirbti tiek, kiek kiemsargis – kitų metų biudžete siūlome numatyti lėšų aplinkosaugininkų atlyginimų didinimui“

2021 m. lapkričio 12 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kartu su kitais Seimo nariais registravo pasiūlymą 2022 metų biudžete 4 140 000 eurų numatyti Aplinkos apsaugos departamento ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos tarnautojų atlyginimų didinimo, naujų etatų kūrimo finansavimui.

Pasak L. Jonausko, tai ne tik motyvuotų esamus, bet ir padėtų pritraukti naujų darbuotojų.

„Dėmesys aplinkosaugai, kuri yra tarp valstybės prioritetų, turėtų prasidėti nuo aplinkosaugininkų atlyginimų didinimo. Aplinkos apsaugos valstybinėje kontrolėje daugybę metų jaučiamas pareigūnų trūkumas. Naujos funkcijos, per didelis krūvis dažną pareigūną paskatina ieškotis kito darbo. Dabartinis atlyginimas aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų nemotyvuoja. Taip pat maži atlyginimai neleidžia užpildyti trūkstamų darbo vietų. Šiandien kvalifikuoti profesionalai, kurie saugo mūsų aplinką nuo pažeidėjų, uždirba tiek, kiek kiemsargis. Sudėtingą, nemažai žinių reikalaujantį ir dažnai pavojingą darbą atliekantys profesionalai turi gauti bent 1000 eurų į rankas. Tai ne tik motyvuotų esamus, bet ir pritrauktų naujų darbuotojų, kurių trūksta“, – sakė L. Jonauskas.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo narys L. Jonauskas taip pat atkreipia dėmesį, kad Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba dėl naujų užduočių („NATURA 2000“ tinklo formavimas, ataskaitų Europos Komisijai rengimas, saugomų teritorijų plėtra pagal Vyriausybės programą ir kt.) jaučia 10 papildomų etatų trūkumą. Jų išlaikymui reikėtų apie 240 tūkst. Eur papildomų lėšų.

Iš viso darbuotojų atlyginimų didinimui, priedams už stažą ir naujiems etatams sukurti prašoma skirti 4 140 000 eurų.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

   Naujausi pakeitimai - 2021-11-12 09:09
   Monika Kutkaitytė