Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Romualdo Vaitkaus pranešimas: „Turime gerinti sąlygas vėjo energetikos plėtrai Lietuvoje“

2021 m. lapkričio 18 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Šiandien Seime pritarta Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Romualdo Vaitkaus pateiktiems Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo pakeitimo projektams, reglamentuojantiems vėjo energetikos plėtrą Lietuvoje. Pasiūlymų tikslas – pagerinti sąlygas vėjo energetikos plėtrai, padaryti jas aiškesnėmis, objektyvesnėmis ir patrauklesnėmis investuotojams.

„Vėjo energetika – vienas iš pagrindinių Lietuvos energetinės nepriklausomybės ir CO2 pėdsako mažinimo energetikoje būdų, tačiau dėl biurokratinių kliūčių ir perteklinių reikalavimų vėjo elektrinių planavimo procesas gali užtrukti apie 3–4 metus ir nepasiekti rezultato“, – sako pakeitimus inicijavęs R. Vaitkus.

Pirmasis įstatymo pakeitimo projektas siekia pagreitinti jėgainių planavimo procesą, išvengti pasipelnymo iš vėjo jėgainių vystytojų ir atsisakyti perteklinių reikalavimų gauti pritarimą iš žemės savininkų, kurių žemės įeina į vėjo jėgainių sanitarinės apsaugos zonas, kai žemė yra miško arba vandenų paskirties.

Antrasis įstatymo pakeitimo projektas numato, kad vėjo jėgainių vystytojai, kurie registruodami apsaugos zonas susitaria su 75 proc. žemės savininkų, iš likusių 25 proc. žemės savininkų neprivalėtų gauti sutikimo. O kompensaciją jiems išmokėtų valstybė pagal nustatytą metodiką – taip būtų užkertamas kelias atvejams, kai keli žemės savininkai piktybiškai siekia pasipelnyti iš vėjų jėgainių statytojų, vilkindami vystymo projektus, prašydami žemės vertės neatitinkančių kompensacijų.

Anot Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovo R. Vaitkaus, patvirtinti įstatymo pakeitimo projektai pagerins vėjo elektrinių planavimo procesą Lietuvoje, paspartins vėjo energetikos plėtrą ir paankstins Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekio įgyvendinimą.

 

Daugiau informacijos:

Romualdas Vaitkus

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos komiteto narys

Tel. (8 5) 239 6621, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-11-18 16:21
   Monika Kutkaitytė