Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės pranešimas: „Seime rengiama diskusija „Metai po socialinių įmonių reformos – ar einame teisingu keliu?“

2021 m. lapkričio 29 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Lapkričio 30 d. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime narė Rimantė Šalaševičiūtė rengia apskritojo stalo diskusiją „Metai po socialinių įmonių reformos – ar einame teisingu keliu?“ Diskusijos metu tikimasi apžvelgti socialinių įmonių veiklos pokyčius ir rezultatus po įsigaliojusių Socialinių įmonių įstatymo pakeitimų, taip pat naujas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyvas vėl pertvarkyti šį sektorių.

Naujasis įstatymas sulaukė tiek socialinių įmonių atstovų, tiek neįgaliųjų kritikos. 2019 m. spalį Prezidentas Gitanas Nausėda įstatymą pasirašė su sąlyga, kad jis būtų papildytas stebėsenos mechanizmu, pasiūlė numatyti atsakingų institucijų pareigą stebėti ir vertinti socialinių įmonių veiklos tikslingumą, socialinių įmonių efektyvumą, tiesioginę ir netiesioginę priimto įstatymo naudą. Seimas tam pritarė ir įpareigojo Vyriausybę iki 2022 m. parlamentui teikti socialinių įmonių veiklos stebėsenos ataskaitas. Socialinių įmonių įstatyme įtvirtinta, kad vertinimas atliekamas iki 2022 m. lapkričio 1 d. už laikotarpį nuo 2020 liepos 1 d. iki 2022 m. birželio 30 d. Iki šiol duomenų apie stebėsenos atlikimą neturime.

„Kaip buvo stebima ir vertinama šių įmonių veikla, ar Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kaupia ir analizuoja šio sektoriaus statistiką, ar turi realius duomenis apie neįgaliuosius, šiuo metu dirbančius atviroje darbo rinkoje, ir apie neįgaliuosius, dirbančius socialinėse įmonėse?“ – svarsto R. Šalaševičiūtė.

Pasak diskusiją organizuojančios Seimo narės, taip pat svarbu žinoti, kokiais terminais ir kas konkrečiai numatoma nauja – kaip bendrovėms rengti 2022–2023 metų neįgaliųjų integracijos priemonių planus, koreguoti įmonių veiklą. Iki šiol neaišku, kaip atrodys negalią turinčių žmonių įdarbinimo paramos sistema, kada ir ko tikėtis šiuo metu veikiančioms socialinėms įmonėms.

„Pristatydama naujos reformos gaires, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija daug kalba apie darbo vietų pritaikymą neįgaliesiems, tačiau dažnai tai yra praktiškai neįmanoma dėl neįgaliųjų darbo specifikos“, – pastabomis dalijasi R. Šalaševičiūtė.

Renginyje taip pat bus aiškinamasi, kaip bus užtikrintas pereinamasis laikotarpis jau dabar veikiančioms socialinėms įmonėms.

Diskusijos tikslas – aptarti ir pasiūlyti sprendimus, kad nebūtų mažinamas subsidijavimo intensyvumas negalią turintiems asmenims, o visos šio sektoriaus bendrovės turėtų lygias galimybes pasinaudoti paramos priemonėmis ir jos nebūtų siaurinamos.

Diskusijoje kviečiami dalyvauti: Prezidento vyriausioji patarėja, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovė Irena Segalovičienė, socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Justina Jakštienė, Darbo rinkos skyriaus vedėja Kristina Maksvytienė, ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariai, Seimo Neįgaliųjų komisijos nariai, Neįgaliųjų reikalų tarybos nariai, Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorė Vytautė Polujanskienė, Dirbančių neįgaliųjų asociacijos vadovė Simona Kunigonytė, Lietuvos negalios organizacijų forumo vadovė Dovilė Juodkaitė, Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora, Neįgaliųjų socialinių įmonių sąjungos vadovas Gediminas Bartkus, Lietuvos socialinių įmonių asociacijos vadovas Leonas Kirkilovskis, UAB „LIREGUS“ teisininkas Giedrius Stoškus, Socialinių įmonių asociacijos vadovė Ilona Tarvydienė ir šios asociacijos narys UAB „Smiltainis ir Ko“ direktorius Aivaras Šidla ir kiti.

Diskusija vyks 2021 m. lapkričio 30 d. (antradienį) 10–12 val. Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos salėje (Seimo I r., 203 kab.).

Renginį galima stebėti nuotoliniu būdu „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“ arba Microsoft Teams programa:

Spustelėkite čia, kad prisijungtumėte prie susitikimo

Sužinokite daugiau | Susitikimo parinktys

 

 

Daugiau informacijos:

LVŽS frakcijos Seime narė Rimantė Šalaševičiūtė

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-11-29 15:54
   Eglė Saulė Trembo