Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Romualdo Vaitkaus pranešimas: „Įteisinus nelegalius gręžinius – aukštesnė tiekiamo vandens kokybė ir galimybė išvengti baudų“

2021 m. gruodžio 7 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Nelegalių vandens gręžinių savininkai turės galimybę įteisinti juos be sankcijų. Šiandien Seime priimtas Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymo projektas leis išvengti baudų, susitvarkant nuosavybę ir kitus požeminio vandens ištekliams gauti reikalingus dokumentus. Tai atleis asmenis bei įmones nuo administracinių ir ekonominių sankcijų už požeminio vandens išteklių naudojimą be leidimo, kol vyks gręžinio legalizavimo procedūros.

Galiojant ankstesnei tvarkai, daugybė gręžinių, kadaise Lietuvos gyvenvietėse įrengtų be jokių leidimų, turėtų būti likviduoti arba jų savininkams tektų sumokėti paskirtą baudą, jei Aplinkos apsaugos departamentas nustatytų pažeidimą.

Liberalų sąjūdžio frakcija priimtą įstatymą vertina teigiamai, pabrėždama, kad tai – seniai lauktas sprendimas. Frakcijos narys, Aplinkos apsaugos komiteto narys Romualdas Vaitkus sako, kad tai puiki iniciatyva, sudarysianti gyventojams sąžiningas galimybes savo gręžinius legalizuoti.

„Ilgą laiką regionų gyventojai ir bendruomenės, gyvenvietėse turintys įsirengę nedeklaruotų gręžinių, naudojosi valstybiniais ištekliais. Puiku, kad pagaliau tų gręžinių apmokestinimas bus atitinkamai sutvarkytas. Ir gyventojai, susitvarkę įteisinimo dokumentus bei nuosavybę, neturės mokėti baudų dėl pažeidimų. Taip pat bus užtikrinta ir gręžiniais tiekiamo vandens kokybė“, – komentuoja R. Vaitkus.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo nario teigimu, šis įstatymas yra pozityvus valstybės žingsnis į priekį, siekiant užtikrinti valstybinės apskaitos skaidrumą regioniniu lygmeniu. R. Vaitkus taip pat pabrėžia, kad šis įstatymas paskatins savivaldybes padėti bendruomenėms spręsti apsirūpinimo geriamojo vandens ištekliais problemą, kadangi pastaraisiais metais girdisi vis daugiau bendruomenių nusiskundimų, kad savivaldybės atsisako perimti minėtą infrastruktūrą.

Įstatymas įsigalios 2022 m. kovo 1 d. ir galios iki 2025 m. vasario 28 d.

 

Daugiau informacijos:

Romualdas Vaitkus

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto narys

Tel. (8 5) 239 6621

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-12-07 14:22
   Monika Kutkaitytė