Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Eugenijaus Sabučio pranešimas: „Valdžiai stumiant žmones prašyti paramos dėl šildymo kainų, socialdemokratų frakcija siūlo kitą kelią“

2021 m. gruodžio 9 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Europos Sąjungos valstybėms vienai po kitos įvedant lengvatinį tarifą gamtinių dujų, elektros energijos ar centralizuoto šildymo tiekimui, Lietuvos valdžia kategoriškai atsisako eiti šiuo keliu ir mano, kad kylančių kainų slegiami gyventojai turi prašyti iš valdžios paramos.

„Ingridos Šimonytės užsispyrimas „neliesti“ tarifų, o tik kompensuoti žmonėms dalį išlaidų, verčiant juos prašyti malonės, liūdina. Šimtai tūkstančių Lietuvos gyventojų paverčiami socialinės paramos gavėjais. Tai ne tik papildoma biurokratinė našta savivaldybėms, bet ir moralinė žala gyventojams“, – sako kitokį kelią siūlantis Seimo narys socialdemokratas Eugenijus Sabutis.

Seimo nario asmeninio archyvo nuotrauka

 

Ketvirtadienį Seimas svarstys socialdemokratų teikiamus Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pakeitimus: siūloma šalia lengvatinio 9 proc. PVM, taikomo centriniam šildymui, nustatyti tokį patį lengvatinį tarifą buitiniams elektros ir dujų vartotojams.

Dabar buitiniams vartotojams taikomas standartinis 21 proc. apmokestinimas.

Socialdemokratai įspėja, kad dalis vartotojų dėl sudėtingų procedūrų socialinės paramos nesikreiptų, o vidutines pajamas gaunančios ir būstą nuomojančios jaunos šeimos, jei būstą nuomojasi be sutarčių, neturėtų galimybės prašyti kompensacijos. Daug žmonių neturės teisės kreiptis, nes netenkins kompensacijai gauti taikomų kriterijų, nors jų namų ūkių finansinė padėtis bus smarkiai pablogėjusi.

Socialdemokratų frakcijos vertinimu, nustačius siūlomą lengvatą buitiniams vartotojams, ne tik būtų suvienodintas apmokestinimas, bet ir sumažėtų dujų ir elektros tarifai galutiniams vartotojams.

Dalis vartotojų nesinaudoja centriniu šildymu, o savo būstą apsišildo elektra ir dujomis.

„Visuomenėje tvyro nežinomybė. Vos ne kasdien laukia naujas šokas, daugėjant žinių apie kylančias kainas. Elektros ir dujų kainų šuolį ypač pajus gyventojai, kurie jas vartoja ne tik maistui gaminti, bet ir būstui šildyti.

ES valstybės narės ryžtingai taiko PVM mažinimo priemones, kad nuimtų nepakeliamą naštą nuo gyventojų pečių. Imamasi veiksmų ir dėl energetikos įmonių pelnų. O Lietuva? Susidaro toks įspūdis, kad valdantiesiems PVM mažinimas yra absoliutus tabu“, – stebisi E. Sabutis.

Jis pažymi, kad praėjusio mėnesio pabaigoje Lenkijos premjeras oficialiai paskelbė, jog trims mėnesiams sumažins PVM namuose vartojamoms dujoms nuo 23 iki 8 proc., o elektrai – iki 5 proc., taip pat bus laikinai sustabdytas akcizų ir PVM taikymas benzinui. Taip kaimyninės šalies vyriausybė siekia pažaboti sparčiai augančią infliaciją.

Metinė infliacija Lietuvoje lapkritį siekė 9,3 proc. ir buvo didžiausia euro zonoje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Eugenijus Sabutis

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 633

   Naujausi pakeitimai - 2021-12-09 11:04
   Monika Kutkaitytė