Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo narės Ievos Pakarklytės pranešimas: „Medikų mobingo problemos sprendimas ribojant vadovų kadencijas – Seimo narių rankose“

2021 m. gruodžio 20 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Sveikatos reikalų komitetas dėl lemiamo pirmininko balso nepritarė Laisvės frakcijos narės Ievos Pakarklytės pasiūlymui Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo projektui, kurį priėmus valstybės ir savivaldybių biudžetinėse bei viešosiose sveikatos priežiūros įstaigose būtų įvestos vadovų kadencijos, numatant, kad tas pats asmuo negali eiti pareigų daugiau nei dvi kadencijas iš eilės.

Prieš pasiūlymą pasisakė Sveikatos reikalų komitete dirbantys opozicijos atstovai ir jos pirmininkas Antanas Matulas. Į posėdį, kurio metu vyko svarstymas, pasiūlymo autorė net nebuvo pakviesta jo pristatyti. I. Pakarklytė atkreipia dėmesį, kad tai – ne pirmas kartas, kai panašiam pasiūlymui Seime siekiama užkirsti kelią: įstatymo projektas, reglamentuojantis medicinos įstaigų vadovų rotaciją, atmestas ir praėjusios kadencijos Seime.

„Nepaisant to, kad Sveikatos reikalų komitetas nepritarė mano siūlymui, dėl jo dar spręs visas Seimas. Jei prireiks, nesustosime ir registruosime naują, atskirą projektą, tačiau stabdymas yra akivaizdus. Pateikiant argumentą, kad nebus, kam vadovauti, ignoruojamos realios problemos sveikatos priežiūros sektoriuje. Keičiantis pačiai sistemai, gerėjant darbo sąlygoms, spręsis ir vadovų trūkumo ar nenoro vadovauti problema“, – teigia pasiūlymo autorė I. Pakarklytė.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Dalies Sveikatos reikalų komiteto narių pasipriešinimo sulaukusiu siūlymu I. Pakarklytė siekia spręsti įsisenėjusią mobingo problemą medicinos įstaigose, prie kurios ryškiai prisideda ilgamečių vadovų neliečiamybė: kai kuriose sveikatos priežiūros įstaigose tie patys vadovai dirba dešimtis metų, taip nesudarant jokių sąlygų pokyčiams. Reguliari vadovų rotacija ir kadencijų trukmės apribojimas būtini tam, kad įstaigose būtų naikinamos ir neatsirastų naujos sistemingo mobingo praktikos.

Anot Laisvės frakcijos narės, Seimas dar gali atmesti komiteto poziciją balsavimo Seimo salėje metu. Tikimasi, kad klausimas į darbotvarkę bus įtrauktas artimiausiu metu.

 

Daugiau informacijos:

Agnė Vidugirytė                

Seimo Laisvės frakcijos atstovė spaudai

Mob. 8 646 79 450            

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-12-20 10:22
   Monika Kutkaitytė