Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Tokį automobilių taršos mokestį siūlau taikyti tik juridiniams asmenims“

          

2022 m. sausio 11 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas pažėrė kritikos Seime teikiamoms pataisoms dėl automobilių taršos mokesčio.

Seimo nario manymu, toks automobilių taršos mokestis, koks yra siūlomas, yra panašesnis į bausmę nepasiturintiems, o alternatyvų mokesčiui, kurios skatintų gyventojus rinktis mažiau taršų transportą, nepateikiama.

„Nors Aplinkos ministerija pereinamuoju laikotarpiu siūlo lengvatas automobilio taršos mokesčiui, tačiau jis vis tiek yra bausmė nepasiturintiems, kurie neišgali įsigyti mažiau taršaus automobilio. Nelogiška, kad, pavyzdžiui, vairuojantis dyzelinu varomą 2004 metų „Volkswagen Golf“ ir per metus nuvažiuojantis 1000 kilometrų, mokės tiek pat, kaip tas, kuris su tokiu pat automobiliu nuvažiuoja 50 000 kilometrų, išmesdamas į aplinką penkiasdešimt kartų didesnę taršą. Toks taršos mokestis, koks yra dabar, nėra nei logiškas, nei socialiai teisingas, ir taršos problemos nespręs, tik taps savotiška bauda nepasiturintiems, kurie jį per sukąstus dantis mokės ir toliau, nekeisdami savo įpročių ir automobilio“, – sakė L. Jonauskas.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Parlamentaras siūlo pereinamuoju laikotarpiu taršos mokestį taikyti tik juridinių subjektų automobiliams.

„Kol automobilių taršos mokestis visuomenėje kelia daugybę klausimų, yra neišbaigtas, jis galėtų būti pradedamas taikyti verslui ir viešajam sektoriui, o ne gyventojams. Tuo metu galima būtų sukurti socialiai teisingą ir logišką mokesčių sistemą bei gyventojų perėjimo prie netaršių transporto priemonių skatinimo priemonių planą. Vien bausdami ir nepasiūlydami alternatyvų taršos nesumažinsime. Būtina didinti viešojo transporto patrauklumą, plėtoti elektromobilių infrastruktūrą, ypač šalia daugiabučių namų, kelis kartus didinti paramą netaršiam transportui įsigyti“, – sakė L. Jonauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Jonauskas

El. p. [email protected]

Mob. 8 636 60 009

   Naujausi pakeitimai - 2022-01-11 08:13
   Monika Kutkaitytė