Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai

Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: „Seime suformuota darbo grupė darbo rinkos problemoms spręsti“

2022 m. vasario 23 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Lietuvos Respublikos Seimo valdybos sprendimu sudaryta dvylikos narių darbo grupė, iki birželio 30 d. teiksianti siūlymus ilgalaikei demografijos ir migracijos politikai formuoti ir darbo rinkos problemoms spręsti. Į pirmąjį posėdį darbo grupė rinksis netrukus, vasario 28 d.

Darbo grupę sudaro Justas Džiugelis (vadovas), Dalia Asanavičiūtė, Andrius Bagdonas, Rasa Budbergytė, Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Asta Kubilienė, Deividas Labanavičius, Mindaugas Lingė, Monika Ošmianskienė, Jonas Pinskus, Lukas Savickas ir Kazys Starkevičius.

Pasak darbo grupės vadovo, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario J. Džiugelio, situacija darbo rinkoje tendencingai blogėja daug metų. „Rimtos problemos šalies darbo rinkoje yra tiesiogiai susijusios su labai komplikuota Lietuvos demografine situacija, su emigracijos ir imigracijos iššūkiais. Ieškosime darbo rinkos rezervų viduje, galvosime, kaip Lietuvą padaryti patrauklesnę globalios talentų konkurencijos kontekste, svarstysime, kaip mažinti nereikalingos biurokratijos naštą, pritraukiant darbo jėgą iš trečiųjų šalių. Tikimės rasti sprendimus darbuotojų trūkumo mažinimui artimoje perspektyvoje, galvosime apie ilgalaikę demografijos ir migracijos politiką“, – sako J. Džiugelis.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Darbotvarkėje numatyti svarstyti kompleksiniai sprendimai dėl nelegalaus darbo, šešėlinės ekonomikos mažinimo, skatinimo programos Lietuvos piliečių grįžimui iš emigracijos ir asmenų ilgesniam dalyvavimui darbo rinkoje; trečiųjų šalių piliečių laikino įdarbinimo sąlygų; neįgaliųjų socialinės integracijos gerinimo. Bus teikiami siūlymai ir dėl įstatymų pakeitimų, reikalingų šiems procesams vykdyti.

Darbo grupė aktyviai bendradarbiaus su socialiniais partneriais – valstybės institucijomis, verslo konfederacijomis ir asociacijomis, profsąjungomis, ekspertais.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88 886

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-02-23 08:32
   Monika Kutkaitytė